CHECK CZECH FASHION  |

Prague Fashion Weekend 2012: den 1

14. 9. 2012 |

 Prague Fashion Weekend 2012: den 1

cover photo by: www.pfw2012.cz / edited by CCF

Nadešel den dlouho očekávané módní události. Téměř jsme nemohly dospat a v hlavách se nám v posledních dnech honilo snad jen „Co si vezmu na sebe?!“. Nic naplat, skříň se, ostatně jako vždy, najednou zdála býti úplně prázdnou.

#praguefashionweekend // web / facebook / instagram

Prague Fashion Weekend - day 1

Úderem čtvrté hodiny už jsme nedočkavě postávaly ve stanu i před stanem na kouzelném Hradčanském náměstí, lovily  jsme originální outfity účastníků a těšily se na pilotní přehlídku. S hodinovým zpožděním Prague Fashion Weekend odstartovala přehlídka ADO Zlín, která nastavila, alespoň dle nás, laťku hodně vysoko. V tento den PFW byla také jedinou, kde se mimo dámské modely představily i pánské. Zaujaly mě pánské kabáty atypického střihu v černé a pro pány ne tak typické zelené barvě. Celkově modelům ADO Zlín dominovaly detaily ze zipů, třásně a nejrůznější rafinované průstřihy. Dámským modelům nechyběla ležérnost ani elegance. Jako jedny z posledních byly k vidění také vyloženě elegantní plesové šaty. Zkrátka vybral by si každý.

Prague Fashion Weekend - day 1

Hned za ADO Zlín následovala návrhářka Lada Vyvialová. Celá její show byla zahájená krátkou „scénkou“, kdy na jedné z modelek představila variabilní šaty, které šlo za pár sekund proměnit v kalhotový overal. Následovaly vzdušné modely sukní i velice ženských kalhot, neutrální barvy střídaly i pastelové. Zaujaly mě také modely doplněné originálními kloboučky ve vlasech modelek a také to, že jako jediné se „vzdaly“ podpatků a předvedly krásu outfitů v oblíbených plastových botech Melissa.

Když se řekne „přehlídka Hany Stoklasové„, vybaví se mi především minimalismus v neutrálních barvách. Hana Stoklasová pro tuto sezonu představila opravdu nádherné zavinovací svetry a halenky doplněné o zajímavé ladící šperky ze stejného materiálu. Ano, textilní šperky!

Prague Fashion Weekend - day 1

Dech nám však vzala přehlídka Hany Havelkové, kterou hodnotím asi jako jednu z nejlepších. K vidění byly znova neutrální barvy, které však doplnily také cihlově červená, tmavě fialová, zelená a hit tohoto roku, burgundská. Minimalismus střídaly barvitější a hravější modely, společenské šaty s prvky z flitrů a doplňovaly je opravdu originální kabelky a psaníčka. Snad každý ve stanu zatoužil po rafinovaném psaníčku, které se dá nosit jak „naležato“, tak jako mini vysoká taštička s uchem.

Prague Fashion Weekend - day 1

Třešničkou na dortu za končícím létem byla přehlídka plážové módy Fendi/ Cavalli a my jsme se následně vydaly do svých domovů tyto zážitky zpracovat. Těšíme se na PFW 2012, den druhý!

Prague Fashion Weekend - day 1

Více fotografií, včetně street-stylu, naleznete na našem Facebooku!

PRAGUE FASHION WEEKEND :: day 02

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow