CHECK CZECH FASHION  |

Prague Fashion Weekend 2012: den 2

15. 9. 2012 |

 Prague Fashion Weekend 2012: den 2

cover photo by: www.pfw2012.cz / edited by CCF

Druhý den Prague Fashion Weekendu 2012 je tady. Plné dojmů z prvního dne jsme opět nazuly lodičky (já osobně s docela vražednou výškou podpatků) a vydaly se do stanu PFW na Hradčanském náměstí, kde již od 17:00 začínal velmi slibný program.

#praguefashionweekend // web / facebook / instagram

Velmi jsme se těšily na přehlídku Ivany Kaňovské společně s La Formela, a věděly jsme proč. Hned tato první přehlídka patřila mezi to nejzajímavější, co jsme doposud viděly, nabudila celkově dojem „světovosti“ zahraničních mol. Ivana Kaňovská představila opravdu netradiční kolekci. Modelky zahaleny do průsvitné róby, zvuky jako z africké džungle a na hlavách obrovské metalické čelenky a ozdoby, které ztvárňovaly různé živočišné druhy od jelena až po neidentifikovatelné futuristické stvoření.

Na tuto džungli navázala džungle barev. Přehlídka La Formela – to byla mozaika pastelových barev a divokých vzorů, doplněná o tmavomodré tóny, přesto působící uceleně a čistě, což málokdo umí.

Nechci chválit každou přehlídku, ale u Natálie Steklové nemohu jinak. Jakožto milovnice dob Jany Eyrové a celkově retra jsem si přišla na své. Kabátky v army stylu vystřídaly až panensky cudné šaty s límečky ke krku, délce po kolena nabíranými rukávy a vzorem s puntíčků. Také overaly s háčkovanými detaily a vyšívanou dečkou „od babičky“ na zádech musely nejednoho zaujmout. Celkově se mi líbila stylizace přehlídky, kdy modely doplnily klobouky, háčkované rukavičky a knihy, do kterých se modelky při „catwalku“ začetly.

Čekaly nás poslední dvě přehlídky a ve stanu to začalo konečně vypadat jako na opravdovém fashion weeku, jelikož byl zcela zaplněn návštěvníky dychtícími po přehlídce Jakuba Polanky a Simple Concept Store. Atmosféra byla opravdu úžasná, a tak jsme si přehlídku vychutnaly ještě o to více.

Jakub Polanka mě zaujal natolik, že jsem si až přestala zapisovat poznámky do svého deníčku. Nemohla jsem odtrhnout oči od minimalistických vzdušných modelů, které by udělaly snad z každé ženy éterickou vílu. Kolekci dominovaly šedé tóny doplněné o fialovou, zemitě hnědou či vínovou. Ráda bych také zmínila to, že Jakub Polanka, jehož jméno je výrazně známé i v zahraničí, jako jediný zvolil pro svou přehlídku českou hudbu. Zprvu se linuly pohřební tóny, které poté nahradilo české electro (a teď doufám, že se nepletu) od Midi Lidi.

Simple Concept Store završil druhý den PFW. Představeny byly kabáty s prvky s kůže a zipovými detaily, dámské modely nepostrádaly ženskost a jednoduché šaty byly doplněny například kožešinou v neonové růžové. Celkově se na modelech této kolekce objevovaly hlavně kožešiny a flitry. Z jednotlivých kousků dýchal luxus, ale na mě byly po nápadité přehlídce Jakuba Polanky až moc „simple“. Bohužel jsme na tuto přehlídku seděly až v horní řadě, a tak jsme nemohly obdivovat zblízka kvalitu materiálů a střihů.


Sečteno a podtrtženo, dnešní den stál opravdu za to a těším se, až budu zase moci srovnávat a vyhodnocovat s dnešními přehlídkami.

Více fotografií, včetně street-stylu, naleznete na našem Facebooku!

PRAGUE FASHION WEEKEND :: day 01

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow