CHECK CZECH FASHION  |

Prague Fashion Weekend 2012: den 3

16. 9. 2012 |

 Prague Fashion Weekend 2012: den 3

cover photo by: www.pfw2012.cz / edited by CCF

Prague Fashion Weekend 2012, den třetí. Stále máme chuť fotit a stále se těšíme na další skvělé přehlídky. Dnešní den toho sliboval hodně.

#praguefashionweekend // web / facebook / instagram

Začali jsme přehlídkou gruzínského návrháře Avtandil. Hned tato první show nás naladila a přenesla do jiného koutu světa, Avtandil zaujal skvěle padnoucími ženskými střihy, kombinací přírodních materiálů a kožených opasků, a především smyslem pro detail. Dámské šaty a sukně s volánem po straně mě vyloženě nadchly.

Asi nejvíc z celého dne jsme se těšily na Petru Balvínovou a její značku TIQE. Petru máme rádi a pravidelně její tvorbu sledujeme, a tak nám některé kousky již byly známé. Její nová kolekce je kombinací neutrálních barev a neonových jako růžová či žlutá. Byly k vidění jednoduché hladké střihy, ale také vrstvené sukně s krajkou. Balonové střihy rukávů i šatů v úchvatné kombinaci s letos oblíbenou šedou kožešinou, tak vypadal typický model z kolekce a nám nezbývá nic jiného, než konstatovat, že Petra Balvínová je pro nás jednou z nejnadanějších návrhářek současné české scény.

Kateřina Geislerová se nechala inspirovat francouzskou módou ze 40. let. Její společenské šaty byly přímo oslavou ženskosti. Zaujaly nás také jednoduché kožené pásky, které šatům dodaly na zajímavosti.

Kolekce Tatiany Kovaříkové se nesla ve stylu jednoduchosti, minimalismu a čistých linií. Převládala černá barva a oblíbené zipy, mě osobně zaujalo až posledních pár šatů z kolekce, hlavně tedy dlouhé šaty s potiskem kohoutí stopy.

Blížil se dlouho očekáváný „galavečer“, aneb PFW Star Fashion Show. Do poslední chvíle jsme nevěděli, kdo se na ní představí, a tak jsme ve stanu dychtivě očekávaly začátek akce. Prvním ohlášeným jménem byla Zuzana Kubíčková. Zuzana předvedla prozatím nejoriginálnější show. V této chvíli si člověk uvědomí, že módní přehlídka občas hraničí až téměř s divadlem. Muž – iluzionista „čaroval“ za dveřmi, odhalil závěs a vyšla první modelka. Jejich opravdu nápadité a originální kabáty byly následně iluzionistou svlečeny a k vidění bylo opravdu netypické spodní prádlo zdobené perlami, štrasem či třpytkami.

Dalším odtajněným jménem byl Marcel W. Holubec, talentovaný návrhář ze Slovenska, který se představil na Bratislava Fashion Weekend. Kolekce „Les Choses de la Vie“ se nesla v černé a bílé barvě. Základním prvkem modelů byl kruh, se kterým si Marcel nejrůznějším způsobem“pohrál“. Vše bylo doplněno čelenkami Mikyta. Večer se nachýlil ke konci a nyní nás čeká již poslední den PFW. Večer se budeme moci těšit na začínající mladé návrháře!

Více fotografií, včetně street-stylu, naleznete na našem Facebooku!

PRAGUE FASHION WEEKEND :: day 03

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow