CHECK CZECH FASHION  |

Prague Fashion Weekend 2012: den 4

17. 9. 2012 |

 Prague Fashion Weekend 2012: den 4

cover photo by: www.pfw2012.cz / edited by CCF

Neděle 16.9. 2012 byla posledním dnem Prague Fashion Weekend 2012 a my za to byly TAK rády. Nemyslete si – bylo to skvělé – ale jelikož jsme fungovaly již 4. den od rána do večera a spaly sotva 5 hodin, bylo to na nás znát. A skutečně jsme se těšily, až soutěž mladých módních návrhářůSTART-UP uzavře letošní ročník.

#praguefashionweekend // web / facebook / instagram

 

Prague Fashion Weekend - den 4

Prví přehlídka dne – VOŠON Praha – nás příjemně překvapila. Ačkoliv se modely držely klasické extravagantní módy, která se na českých středních a vysokých uměleckých školách hojně praktikuje, většina z nich by se dala bez sebemenšího problému aplikovat do běžné denní módy. Nebo obměnit nezajímavý šatník celebrit na různé galavečery. Rozhodně by v modelech VOŠON vyčnívaly! :) Dáváme velké plus za strukturovaná ramena, blyštivé detaily nebo šaty střižené v A linii sešity z několika desítek přesných kosočtverců látky.

Prague Fashion Weekend - den 4

STINAK by Vladimír Staněk byla první ryze pánská kolekce dne (a v podstatě i celého fashion weekendu, pominu-li značku BLAŽEK a jejich – ve většině případů – absolutně neoriginální modely). V kolekci dominovaly zajímavá pánská psaníčka, prošívané detaily a detaily v podobě odrazek. Nejvíce se mi líbil závěr kolekce, která se z černé přehoupla do červené. Zejména pak kožené motorkářské bundičky a vesty. Posledním modelem přehlídky byly nádherné dámské svatební šaty.

Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4

Kolekci Pavla Brejchy – LINE zahájila sekvence fotek módních blogerek, kde se objevila např.: Paulinemma nebo Le Plee. Kolekce se nesla v jednoduchém velmi vkusném a vytříbeném stylu. Line – neboli čára se objevovala napříč celou kolekcí. Někdy více a někdy méně viditelná. Účes modelek byl doplněn nádhernými květinovými čelenkami a psaníčky, které připomínaly fotorámečky. Barevná paleta se nesla od bíle po světlou modrou, tyrkysovou, námořnickou až po černou, fialovou a růžovou. Nejeden kousek z LINE bych ráda viděla ve své skříni! :)

Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4

Zofie Angelic přijela do Prahy představit svou kolekci COUTURE – Black Angel’s Back. Zofia má kořeny v Česku,  ale většinu svého života prožila v Dánsku a Německu. Na první pohled bylo patrné, že Zofia již delší dobu žije v zahraničí. Kolekce byla dokonalá od A až po Z. Odlišovala se od ostatních jak choreografií, tak samotnou tvorbou. Zofia ve své kolekci využila tísice malých skleněných kamínků a sklíček. Kolekce mi připomínala módu První republiky, avšak v hodně odvážném pojetí.

Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4

Následoval skvělý – SKVĚLÝ – Marcel Osterag, který svou přehlídku zahájil sám a předveld jedny ze svých skvělých šatů. Celá jeho kolekce pro mě byla velkou inspirací a já opět začala milovat korálovou a červenou. Složité a skvěle padnoucí střihy, hravé hedvábí, květinové čelenky, origami sukně či variace na aztécké vzory ve velmi moderním pojetí. Za zmínku stojí také série bílých šatů ze strukturované látky. Pokud chcete vidět celou kolekci – podívejte se na video z Berlin Fashion Week.

Prague Fashion Weekend - den 4

START-UP

Po 21:00 se konečně uzavřely hlavní dveře od stanu a mohlo začít finále soutěže START-UP, která nás zajímala z celého programu nejvíc. Soutěže se zúčastnila také Lenka Kristiánová, která dříve než před rokem začínala svou kariéru na přehlídce Check Czech Fashion Cabaret. Konkurence bya skutečně obrovská. Téma soutěže bylo Válka barev a nás baví, že to většina z návrhářů pojala skutečně ironicky a nechala zvítězit černou! :D

Duo AWKWARD  předvedlo skutečně maximálně originální obuv v kategorii módní doplněk. Barevné lodičky, platformy i polobotky doplněné o dinosauří prvky. Maja Božović nás zaujala svou temnou kolekcí, kde si vyhrála především se složitými střihy a zajímavými materiály. Lenka Kristiánová předvedla pánské barevné modely inspirované skutečnou válkou – Írákem, atomovými výbuchy či puští. Miroslava Horká nás zavedla do pánské říše snů a originální nositelné oblečení doplnila o extravagantní kulaté brýle. Novodobý Karlík a továrna na čokoládu – tak na mě celá kolekce působila. Kolekce Petry Ptáčkové mi vyrazila dech. Kombinace tužších materiálů a průsvitného šifonu spolu s retro střeleckými terči?! Slyšely jste někdy něco víc originálnějšího než toto? Tleskám! Kožešinový kabát a na něj průhledná pláštěnka?! Tím se mi do paměti vryla Petra Pluháčková.

Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4

Než se odborná porota poradila nad vítězi, mohly jsme shlédnout přehlídku loňské vítězky – viktoria vittori. Kolekce byla předvedena jako do sebe pasující celek dvou modelů. Oděvy byly jakési dveře, které mohla každá modelka otevřít a zase zavřít. Jasné rovné linie, hra s různorodými materiály a originální čelenky s písmeny sahající až do linie ramen.

Prague Fashion Weekend - den 4

A kdo že tedy nakonec vyhrál?

Cenu Frisco získalo duo z AWKWARD a jejich dinosauří obuv.

Cenu Maybelline za nepestřejší kolekci získala Miroslava Vokounová se svou barevou a jednouchou linií, kterou zcela hravě a lehce předvedly na molu rozesmáté modelky.

Vítězem v kategorii módní doplněk s přehledem zvítězilo duo AWKWARD. To si tak odneslo 50 000,- a možnost prezentaci na dalším ročníku PFW 2013.

Vítězem v kategorii oděv byla jmenována Maja Božović a její černá kolekce s velmi složitými střihy. Získala 100 000,- a samozřejmě ji také uvidíme na PFW 2013.

Prague Fashion Weekend - den 4Prague Fashion Weekend - den 4

Více fotografií, včetně street-stylu, naleznete na našem Facebooku!

PRAGUE FASHION WEEKEND :: day 04

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow