CHECK CZECH FASHION  |

Veronika & Hanka / The Czech Chicks

11. 10. 2012 |

Otevíráme vaše skříně - Veronika Franková & Hana Drozdová / The Czech Chicks

Hanka a Veronika jsou dvě pětadvacetileté milovnice módy a originality. Jedna je jako voda a druhá jako oheň – přesto se však tyto dvě nejlepší kamarádky skvěle doplňují! Nedávno se přestěhovaly do Prahy a jejich šatna se stále ještě hemží dělníky.  S autorkami blogu The Czech Chicks jsem se sešla v Riegrových sadech a nafotila jejich oblíbené kousky přímo v přírodě!

#theczechchicks // web / facebook / instagram / twitter /

Veronika Franková & Hana Drozdová
blogerky / podnikatelky / stylistky
www.theczechchicks.com

Jak bys popsala svůj styl?

Veronika: Ráda kombinuji různé styly, které mě baví a korespondují s mojí aktuální náladou. Jsem tzv. módní chameleon. Jeden den dokážu jít jako rock chick a druhý den jako bohémka. Někdy mám chuť na netradiční kombinace a jindy jsem spokojená s džíny, topem a keckami.
Hanka: Uvolněný LA hippies rock style.

Veronika: Škoda, že lidem u nás chybí odvaha a chuť experimentovat.

Sleduješ módní trendy?

Veronika: Ano, sleduji. Ráda se podívám, co se bude další sezónu nosit, a s čím novým módní návrháři přijdou.
Hanka: Velmi ráda… móda je umění a sebevyjádření.

Co tě v oblékání inspiruje?

Veronika: Asi vše kolem mě :) Hrozně ráda cestuji a zahraničí mi poskytuje co se módy týče nepřeberné množství inspirace. Naposledy mě dostal New York a móda ve čtvrti Little Italy. To jsem stála a koukala s otevřenou pusou. Škoda, že lidem u nás chybí odvaha a chuť experimentovat.
Hanka: Lidé kolem mě a prostředí, ve kterém se pohybuji…

Kdo tě v módě ovlivnil/ovlivňuje?

Veronika: Nedá se říct, že by mne někdo přímo ovlivňoval. S přibývajícím věkem se můj styl určitě vyvíjí a je více vytříbenější.

Co vždycky nosíš sebou?

Veronika: Klíče, mobil a piškoty pro psa :)
Hanka: Mobil

Jaký obchod často navštěvuješ, ačkoliv tam téměř nikdy nic nekoupíš?

Veronika: Takový asi neexistuje. Pokud někam chodím často, tak to má vždy svůj důvod.
Hanka: The Adress

Když jdu po ulici, rozhodně se otočím za … ?

Veronika: Hezkou holkou :) Je to zvláštní, ale podle mě to mají tendenci dělat všechny ženy. Asi hodnotí případnou konkurenci. Instinkt.
Hanka: Hezkým klukem a zajímavou ženou.

Jaké oblečení se ti líbí na opačném pohlaví?

Veronika: Dobře střižené obleky, nápaditá saka a barevné ponožky :)
Hanka: Pohodové, nápadité a ležérní…

Mluví ti partner do stylu oblékání?

Veronika: Nemluví a jsem za to ráda. Partnerovi se můj styl oblékání líbí a pokud ne, tak taktně pomlčí :)
Hanka: Občas, někdy se ho zeptám sama.

A naopak: mluvíš ty partnerovi do stylu oblékání?

Veronika: Nemluvím, protože nemusím :)
Hanka: Občas.

Otevíráme vaše skříně - Veronika Franková & Hana Drozdová / The Czech Chicks

Top 5:

Oblíbený spodek …

Veronika: Dlouhé sukně či tzv. pallazo pants.
Hanka: Roztrhané jeany nebo dlouhá sukně.

Oblíbený svršek …

Veronika: Šaty, bílá košile, oversize svetr.
Hanka: Přítelovo šedé tričko.

Oblíbené boty …

Veronika: Klíny YSL, Vintage pocvokované bikery, mokasíny.
Hanka: Pocvokované Conversky.

Oblíbený šperk …

Veronika: Prsten YSL, smaltované náramky.
Hanka: Červený náramek pro štěstí.

Veronika: Jsem tzv. módní chameleon. Jeden den dokážu jít jako rock chick a druhý den jako bohémka.

Oblíbený doplněk …

Veronika: Kabelka, opasek či šátek.
Hanka: Šátek McQueen.

Můj šatník je plný…

Veronika: … šatů a blazerů.
Hanka: … kabelek a šátků.

Můj styl je výjimečný protože …

Veronika: Nevím, zda-li je můj styl něčím výjimečný. To musí posoudit jiný. Ráda kombinuji levné věci z řetězců s těmi luxusnějšími. Nemám ráda styl: od hlavy až k patě v jedné značce.
Hanka: … je nenucený :)

Kdybych mohla, nosila bych denně …

Veronika: … ultravysoké podpatky. Bohužel v kombinaci s pražskými chodníky je to ne zcela reálná představa.
Hanka: …  Louboutinky, ale to by mi upadly nohy :)

Nikdy bych nenosila …

Veronika: … lyžařskou bundu v kombinaci s elegantní kabelkou.
Hanka: …  lyžařskou bundu do města, baťoh, šusťákovku.

Kdybych mohla ze světa vymazat nějaký módní trend, byl by to …

Veronika: … trend plenkových kalhot, tzv. harémek.
Hanka: …  trend šusťákovek.

V další módní sezóně se těším na …

Veronika: … kožené sukně a šaty, zdobené kabáty, oversize bordó svetry.
Hanka: … kožené sukně, tlumené barvy a čisté linie.

Kdybych dostala 5 000 euro a měla je utratit za oblečení, bylo by to za …

Veronika: … asi bych tolik peněz za jeden kousek oblečení neutratila. Ale čistě hypoteticky bych si přála mít ve svém šatníku jednu róbu z dílny Alexandera McQueena či jiné šaty z návrhářských kolekcí Haute couture.
Hanka: …  nikdy bych tolik peněz za oblečení neutratila, maximálně bych je investovala do šperku nebo kabelky

Otevíráme vaše skříně - Veronika Franková & Hana Drozdová / The Czech Chicks

Ptáme se Veroniky …

S tvojí nejlepší kamarádkou Hankou vedete společně módní blog. Obě však máte celkem odlišné styly oblékání. Jste pro sebe navzájem inspirací?

Veronika: I přesto, že se pro někoho na první pohled odlišujeme, není tomu tak. Náš styl je v mnoha věcech dosti podobný a liší se pouze v detailech. Já mám ráda šaty, ale to neznamená, že bych si na sebe neoblékla boyfriendy. U Hanky je to přesně naopak. Navzájem si rády poradíme a oblečení nakupujeme a vybíráme společně. Ráda se jedna od druhé něčím inspirujeme.

Zkusme experiment: jsi stylistka Hanky a na výběr máš celou svoji skříň. V čem by Hanka vyrazila do kavárny?

Veronika: Tak nebudu brát v potaz, že by Hance byly mé věci dlouhé. A v čem by vyrazila? Já bych ji oblékla do šatů Herve Leger, lodiček Christian Louboutin a jako kabelku by ode mě dostala psaníčko Alexander McQueen. Samozřejmě by nemohly chybět doplňky v podobě náramků.

Hanka: Mnohem více obdivuji styl mužů, než žen… Italové jsou vždy upravení, sexy, elegantní, a přesto působí ležérně a nenuceně.

Ten, kdo čte Váš blog ví, že máš hodně ráda luxusní kabelky a doplňky obecně. Kdyby jsi jela na pustý ostrov, které 2 věci by sis sebou vzala a proč?

Veronika: No pokud by to mělo být doopravdy, tak kabelky a doplňky by to určitě nebyly :) Ale budiž tedy. Vzala bych si s sebou největší šálu, kterou mám od Alexandra McQueena, aby mi bylo v noci teplo, a kvalitní boty.

Vlastníš nějaký kousek oblečení nebo doplňku, který nikdy ani za nic nezmizí z tvojí skříně? Něco, co je pro tebe pokladem?

Veronika: Věřím, že z mého šatníku nikdy nezmizí mé kabelky. Beru je jako investici do budoucna a těším se, až je jednou budu moct dát svým dcerám. Miluji kabelky s příběhem. Mám doma několik kousků tzv. z druhé ruky.

Veroniko, víme, že máš pejska. Často ho vídáme u Vás na blogu. Líbí se nám, že ačkoliv jdeš na procházku s čtyřnohým miláčkem, stále vypadáš šik (a to ani nemáš na nohou podpatky). Ostatní pejskaři to ale tak nemají, že ano?Nebo potkáváš někoho v casual looku, který je ale slušivý a originální? Proč myslíš, že tomu tak je?

Veronika: Já beru módu jako každodenní zábavu. Baví mě různě míchat jednotlivé kousky v mém šatníku a nevidím tedy důvod, proč něco takového měnit při procházkách s mým pejskem

Ptáme se Hanky …

S tvojí nejlepší kamarádkou Veronikou vedete společně módní blog. Obě však máte celkem odlišné styly oblékání. Jste pro sebe navzájem inspirací?

Hanka: Pokud s někým trávíte tolik času, je přirozené, že se navzájem ovlivníte a inspirujete se, nejde  však jen o styl a módu. Odlišujeme se také povahou, navzájem se však doplňujeme. Veronika mě inspiruje denně, díky ní jsem znovu objevila kouzlo šatů a naučila se znovu nosit podpatky :)

Zkusme experiment: jsi stylistka Veroniky a na výběr máš celou svoji skříň. V čem by Veronika vyrazila do kavárny?

Hanka: Prakticky by měla Verča všechno malé a krátké, teoreticky bych ji však obula do studs Chloe boots, oblekla do roztrhaných jeanových šortek s vyšším pasem a pánského trička Marc Jacobs, které bych na boku zauzlovala. Outfit bych doplnila o šátek McQueen, kabelku Chanel a sluneční brýle Ray Ban wayfarer. Nesměly by chybět hodinky, Verča bez nich neumí fungovat, a náramky.

Ten, kdo čte Váš blog ví, že tě hodně často vídáme v oblečení ve stylu boyfriend, které ti mimochodem skvěle sedne a je pro tebe už takovým typickým poznávacím znamením. Pro ČR, ač je to nepochopitelné, je to ale stále ještě něco trošku zakletého. S jakými reakcemi se setkáváš na ulici?

Hanka: Děkuji, ale nemyslím si, že bych měla boyfriend style, mám pouze jedny jeany pánského střihu a ty jsem nosila především v létě, protože jsou mnohem pohodlnější než skinny. Za celou dobu jsem se však setkala pouze s jednou reakcí, zastavila mě paní, která je ode mě chtěla na místě koupit, podobné prý sháněla měsíce :)

Veronika: Náš styl je v mnoha věcech dosti podobný a liší se pouze v detailech.

Nemůžeme nezmínit letošní ročník KVIFF. Vypadala jsi velice vkusně, jedinečně a skvěle na takovouto příležitost. Z našeho pohledu se ale většina celebrit oblékla přehnaně, příliš honosně a někdy až nevkusně a přeplácaně. Jak by jsi hodnotila další dámy, které se účastnily galavečeru?

Hanka: Děkuji, musím především poděkovat studiu Elle a Loreál, které mi šaty zapůjčilo a kde mě také na učesali, sama bych to nikdy nezvládla.

Letos jsi vyrazila na roadtrip do Itálie. Itálie je považována za mekku módy. Jak hodnotíš styl Italů, které jsi na cestách potkávala?

Hanka: Mnohem více obdivuji styl mužů, než žen… Italové jsou vždy upravení, sexy, elegantní, a přesto působí ležérně a nenuceně. I když mám ráda italskou módu, styl Italek není můj šálek čaje, jednotlivé kousky ano, jako celek však ne.

Co bys vzkázala čtenářům CCF?

Veronika: Nebojte se nosit barvy a občas experimentovat. Nepodporujte módní šeď v ulicích, která v Česku především v zimě převládá
Hanka: Móda vám dává možnost se odlišit od ostatních, tak proč toho nevyužít… Stačí se přestat bát reakcí a začít si s módou hrát …

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow