CHECK CZECH FASHION  |

MóDění No. 5

14. 6. 2013 |

Módění

Módní scéna před Domem umění města Brna ožívá. Je něco málo po sedmé a kolem se to jen hemží perfektně vystylovanými lidmi. Všichni se dnes večer těší na šest výjimečných kolekcí návrhářských talentů ČR, které budou představeny v rámci již pátého ročníku MóDění.

#modeni // web / facebook /  instagram / twitter /

Ihned po vstupu do budovy jsem fascinována přehlídkovým molem, které má několik sekcí, přičemž jedna z nich vede přímo přes balkon. Jak magický efekt tento detail má, zjišťuji až když tudy během akce prochází modelka a její šaty v této chvíli vypadají mnohem zajímavěji. Akce začíná ve 20:20, kdy se usazují poslední hosté. Já naštěstí už své místo mám, takže jenom netrpělivě svírám v rukou své psaníčko a program akce a s napětím očekávám, co se bude dít.

Modeni

První se se svojí aktuální tvorbou přestavuje Ela Jediová. Její kolekci dominují neutrální barvy bílá a šedá, o to zajímavější jsou ale střihy modelů. Jako druhá oči diváků potěší Daniela Pešková a její The Wood Colletion. Použití motivu dřeva na potisky sukní, košil i kalhot působí zajímavě už samostatně a co teprve ve spojení s netradičními doplňky. Nádheru samotných kousků oceňuji ještě na popřehlídkové výstavě, kde mám možnost si doslova osahat látku, ze které bylo oblečení vyrobeno. Je tak jemná, tak lehká, tak kouzelná. Následuje Petra Ptáčková se Zahradou S/S 2013. První slovo, které se mi vybaví, je určitě odvážnost. Odvážnými bych totiž nazvala kšiltovky, které oděvy inspirované Zahradou Jiřího Trnky doplňují. Kšilty jsou extrémně dlouhé, topy extrémně průhledné, boty extrémně dokonalé. Právě šedé boty kombinace brogues a creepers mě uchvacují už na zkoušce. A pak, že láska na první pohled neexistuje.

Modeni

Velkolepý průřez tvorbou z roku 2012 a 2013 představuje mnou nejvíce očekávaná Mirka Horká, která opět boduje. Barvy, uhrančivé pohledy modelů, jejich bosá chůze a hudba spolu dokonale ladí. Mně osobně nejvíce zaujme dlouhá červená vlečka kabátu, jejíž dramatické rozhození uprostřed hlavního mola zakončuje celou přehlídku této talentované návrhářky. LaFormela, československé trio ve složení Miroslava Kohutiarova, Katarina Ravasova a Antonín Soukup, zde prezentuje svou zbrusu novou kolekci. Ta patří zejména díky tvarově výrazným kloboučkům, mysticky tmavým barvám a neobvyklým materiálům k tomu nejextravagantnějšímu, co můžeme letos v Brně vidět.

Modeni

MóDění uzavírá se svou S/S 2013 kolekcí dvojice Katarina Král a Pavel Brejcha, jinak známá pod značkou PBL PRAGUE. Její vzdušné, hravé, na léto jako stvořené modely ocení jak fashion nadšenci, tak zastánci klasiky. Na závěr se ještě kochám všemi vystavenými kolekcemi a neskrývám radost z toho, že česká módní scéna opět potvrzuje, jak obrovský potenciál se v ní skrývá. Pro tentokrát akce sice končí, ale už teď se můžeme na další ročník.

Prohlédněte si celou fotogalerii z Módění 2013!

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow