CHECK CZECH FASHION  |

Yaroslava Gerfanova: jsem urbanista

12. 8. 2013 |

Yaroslava Gerfanová

Mladá talentovaná módní návrhářka a designérka Yaroslava Gerfanova pochází z Ukrajiny, už čtyři roky ale žije v Praze, kde studuje závěrečný ročník VOŠON. Kromě módních přehlídek v rámci školy má za sebou i několik vlastních úspěchů. Naposledy jsme její tvorbu mohli obdivovat na akci Otevřená scéna, kde v poněkud netradičním prostředí, mezi dvěma nejrušnějšími pražskými ulicemi, představila svoji nejnovější kolekci „the Bizz„.

#yaroslavagerfanova // web / facebook / instagram / twitter /

 Máte na webových stránkách modrou a žlutou barvu, souvisí to nějak s Vaším původem? 

Ne, to nebyl záměr, ale je pravda, že mám ráda modrou barvu. Webové stránky navíc budu mít od září nové v duchu mého oblíbeného minimalismu.

Co Vás z rodné Ukrajiny přivedlo právě do Prahy?

Dá se říct, že náhoda. Kvůli situaci v rodině jsem se musela přestěhovat a tady v Praze jsem měla starší sestru, která mi v začátcích hodně pomohla. Začínat někde jinde úplně sama by bylo určitě složitější. Nyní tu bydlím už 4 roky a jsem tu spokojená, oproti Kyjevu je to tu sice asi méně živé, ale na druhou stranu zase méně stresující.

Yaroslava Gerfanova

The Bizz Fashion show, která proběhla v rámci akce otevřená scéna, byla úžasná, jak dlouho jste ji připravovala?

Měla jsem na přípravu poměrně dlouho, celý měsíc. Pozval mě tam kamarád z architekturní agentury CCEA. Účastnit se mohl vlastně kdokoliv s čímkoliv a já nemohla tuto skvělou příležitost promarnit. Navíc jsem urbanista, takže mi netypické prostředí v centru velkoměsta naprosto vyhovovalo . Byla to pro mě v podstatě první přehlídka, kde jsem prezentovala svoji tvorbu sama za sebe a získala jsem tak cenné zkušenosti.

Čemu se věnujete právě teď? Připravujete zimní kolekci?

Začínám pracovat na své absolventské práci, což je projekt na celý rok a kolekce musí obsahovat minimálně 5 outfitů. Shodou okolností to bude zakázka na objednávku pro jednu zákaznici. Připravuji také focení kolekce the Bizz.

Kde si můžeme modely z Vašich kolekcí prohlédnout a zakoupit?

Zatím právě pouze na zakázku, ale chystám se v blízké době začít prodávat na fler.cz i na mezinárodním serveru etsy.com.

Začátek podzimu je tradičně módními událostmi nabitý, chystáte se na nějakou z nich?

Na některé určitě ano, ale pouze v rámci školy, takže zatím nemám bližší informace.

Yaroslava Gerfanova

Zajímavá je Vaše dětská kolekce…

Tu jsem vytvořila pro značku dětského oblečení Moddi minulé léto. Chtěli kolekci z přírodních materiálů, která bude krásně barevná a zároveň nositelná, pro dívky od 9 do 15 let. Všechny kousky se hodí jak do školy, tak na volnočasové aktivity a jsou stále v prodeji na moddi.cz.

Věnujete se i designu doplňků a šperků, v čem se liší od toho oděvního?

Většinou je složitější. Doplňky a bižuterii navrhuji jen občas, vidět jste je mohli např. na školní módní přehlídce Příběhy aviatiky. Také jsem zkoušela šít rukavice a mám za sebou i kurz tvorby bot. To je ale hodně specifická oblast a pokud se jí chcete věnovat, tak je podle mě nutné dělat jenom to a naplno.

Doplňujete svoje modely na přehlídkách vlastními autorskými šperky?

Někdy ano, zrovna perlové náhrdelníky na The Bizz Fashion Show byly ode mě, čelenky ale zhotovila jiná designérka, která se specializuje právě na doplňky.

Zdroj fotografií: Yaroslava Gerfanova

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow