CHECK CZECH FASHION  |

Prague Fashion Weekend 2013: den 4

27. 9. 2013 |

Prague Fashion Weekend 2013: den 4

cover photo by: www.starscom.cz / edited by CCF

Zdálo by se, že po famózní sobotě, kdy se na PFW představila spousta známých jmen s opravdu povedenými kolekcemi, už neděle nedokáže překvapit, opak byl ale pravdou. O další úžasný módní zážitek se mimo jiné postaraly např. Miroslava Horká nebo studenti a absolventi oděvních škol prezentující svoji práci v rámci soutěže Start-up, o které brzy chystáme samostatný článek.

#praguefashionweekend // web / facebook / instagram

 

Povedené byly už první dva bloky přehlídek věnované VOŠON Praha a Ateliéru módní tvorby Pavla Ivančiče VŠUP. Modely studentů ve většině případů nepostrádaly nápad a překvapovaly nositelností. Ve srovnání s jinými přehlídkami mladých talentů, byla pozornost věnována spíše zajímavým detailům a kvalitnímu zpracování.

Následovala módní přehlídka Jindry Jansové, její často oversized modely skvěle doplnil zajímavý make-up a účesy.

Poté představila pánskou kolekci BOHEMICCA jaro/léto 2014 Zuzana Králová. Její značka KRALOVA_Design potvrdila i tentokrát svoji originalitu a nekonvenčnost. Převládaly šedé a hnědé odstíny, ale objevily se i výrazné barvy jako mint, žlutá nebo červená. Střihy tvořené speciální metodou vypadaly na postavách modelů dokonale.

Také u Šárky Bosákové hrála důležitou roli samotná realizace přehlídky, ladnou chůzi modelek, které předváděly dlouhé splývavé šaty i zajímavě řešené elegantní kalhoty, doprovázely temné tóny violoncella. Můj celkový dojem z kolekce Assonance jaro/léto 2014 byl tedy velmi pozitivní.

U zimních modelů designového studia CHATTY převládala černá, kterou designérky kombinovaly s fialovými a hnědými odstíny, zajímavým doplňkem byly čepice.

Po 19. hodině jsme se konečně dočkali uvedení nové kolekce Miroslavy Horké, o to, aby její módní přehlídka byla opravdovou show se postaral Yemi A.D. a další tanečníci. Značka MIRKA HORKA tedy opět nezklamala, naopak její pánské lněné modely s příměsí betonu se opravdu vyjímaly.

Závěr večera patřil soutěži Start-up, ta nás v CCF zaujala natolik, že se jí budeme věnovat v samostatném článku. Po jejím konci, tedy okolo jedenácté večer jsme se s Prague Fashion Weekendem museli zase na rok rozloučit, už teď se ale všichni moc těšíme, co přinese další ročník.

Více fotografií, včetně street-stylu, naleznete na našem Facebooku!

MBPFW 2013: fashion shows
MBPFW 2013: streets

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow