CHECK CZECH FASHION  |

Prague Fashion Weekend 2013: den 2

22. 9. 2013 |

Prague Fashion Weekend 2013: den 2

cover photo by: www.starscom.cz / edited by CCF

Druhý den vše začalo už o poznání dříve a naše redakce se tak od rána nezastavila. Nejdříve bylo potřeba přidat na web a na facebook nejnovější fotky a pak jsme se opět mohli vrhnout do víru dění na samotné akci. Druhý den na Prague Fashion Weekendu 2013 začal.

#praguefashionweekend // web / facebook / instagram


Program startoval už ve 13 hodin módní přehlídkou značky La Femme Mimi
, která nezapře inspiraci Japonskem, odkud pochází její majitelka a designérka. Přestože je nová kolekce Návrat určena pro podzim a zimu, je plná hravosti, barev a květinových výšivek a celé přehlídkové molo tak úplně rozzářila.

Následně jsme viděli jarní kolekci Natalie Chkhikvadze, která tvoří pod značkou Natáshe. Pruhy, puntíky a květinové vzory v pastelových tónech mi alespoň na chvíli připomněly léto, už aby tu zase bylo! Modely jako takové se mi povětšinou líbily, jen samotná přehlídka mohla být myslím v tomto případě zajímavější.

Nejen přítomným pánům se muselo líbit nové smyslné prádlo v tělových barvách od Terezy Vu.

Poté představil Marko Lopatič zbrusu novou kolekci Be wild, která je od 21.9 k dostání v jeho showroomu. Pokud tedy máte rádi zvířecí vzory, u značky Marko.In si určitě vyberete.

Jaroslava a Martina Nevařilová zvolily pro své současné kolekce podobné barvy, převládala červená, bílá a černá, jejich pojetí však bylo zcela odlišné, Jaroslava je už dlouho zastánkyní klasiky, kdežto značka Navarila preferuje moderní styl.

Velmi zajímavá byla prezentace multibrandového butiku Dušní3 kombinující moderní styl s prvky 20. a 30. let minulého století, s tím samozřejmě korespondovaly účesy a líčení modelek, ale třeba i hudba, která celou přehlídku dovedla k dokonalosti.

Následovala v lecčems netradiční módní přehlídka značky if… Ivany Follové, ta připravila svoji kolekci pro ženy plnějších tvarů. Ivana ráda pracuje s hedvábím, a tak i na této přehlídce byla většina modelů právě hedvábná. Celou kolekci uvedla herečka Ilona Svobodová. Ústředním motivem, který propojoval všechny části, bylo SUSHI. Téma se objevovalo především na potiscích. Naservírovala nám tak hedvábné čtyřchodové menu. Modelky v první části nazvané Sushi ti sluší vyrazily na molo dokonce s tácky plnými těchto dobrot a nabízely i přítomným návštěvníkům. Následovala část Klasika, za ní Velká žranice, ve které převládaly volné rozevláté střihy a na závěr Co z ní zbylo, to se promítlo do podoby potisků připomínajících např. rybí kosti.

Hana Havelková představila kolekci 110 00, která se nesla v duchu minimalismu. Převládajícími barvami byly bílá, šedá a černá. Neutrální odstíny daly vyniknout strohým a jednoduchým, ale přesto krásným střihům. Pod etiketou HH uvedla kožené modely šatů šusťákových bundiček i overalů v hnědo-černé kombinaci. Po mole se prošla i herečka Linda Rybová.

Pak už jsme s obrovským množstvím fotek a hlavně dojmů odcházeli domů, fotograf Kuba probíral fotky a já přemýšlela nad tím, jak sepíšu všechny svoje postřehy a co si následující den vlastně vezmu na sebe. :)

Více fotografií, včetně street-stylu, naleznete na našem Facebooku!

MBPFW 2013: fashion shows
MBPFW 2013: streets

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow