CHECK CZECH FASHION  |

Lukáš Macháček: inspirací mi byly ženy

12. 9. 2013 |

Lukáš Macháček

Talentovaný módní návrhář a stylista původem z Olomouce Lukáš Macháček má za sebou ve svých čtyřiadvaceti letech řadu úspěchů a ocenění. Posledním z nich je vítězství v soutěži Dreft Black Card 2013, ve které se prosadil se svou kolekcí inspirovanou ženami. Jeho módní přehlídku uvidíme v sobotu 14. 9. v rámci akce Dreft Fashion Week.

#lukasmachacek // web / facebook / instagram / twitter /

Proč jste se rozhodl studovat právě oděvní návrhářství?

Byla to spíše souhra náhod a jisté východisko. Pocházím z Olomouce, kde v širokém okolí je právě pouze v Prostějově škola oděvního designu a managementu. Když jsem byl malý, bylo mou vášní kreslení a malování všeho druhu, tudíž volba střední školy byla jasná, neboť jedině tady byly vyučovací hodiny kromě oděvařiny zameřené právě na kresbu a malbu.

Už na střední škole jste vyhrál několik soutěží pro mladé talenty, jak jste tyto úspěchy vnímal tehdy a jak je vidíte s odstupem času?

Bral jsem to tehdy a i nyní jako pomyslnou odměnu za mou práci a jako impuls k dalším krokům.

Lukas Machacek

Co považujete za svoje největší vítězství?

S odstupem času se jednotlivé úseky nedají srovnávat, ale spíše brát jako vývojNedokážu určit žadný konkrétní děj nebo čin, neboť si myslím, že jsem na takovéto závěry příliš mladý, nicméně si myslím, že pro mne je jisté vítězství to, že dělám práci, která mě baví a není stereotyp.

Jak je to dlouho, co jste přesunul své působiště do Prahy?

Žiji tu trvale již čtvrtým rokem.

Čím je inspirovaná Vaše poslední kolekce, se kterou jste získal ocenění Dreft Black Card?

Inspirací mi byly ženy kolem mě,  moje klientky, spolupracovnice a ženy, se kterými se setkávám denně během mé práce a jejich potřeby, tužby a žádosti.

Lukáš Macháček

Kromě designu oděvů se věnujete i stylingu, co taková práce vlastně obnáší?

Styling obecně má spoustu různých odvětvíPopsat ho by vydalo na další rozhovor, ale určitě to není nic jednoduchého. Kolikrát jsem slyšel větu typu: ,,Ježiš já bych nemohl/a dělat styling, když to tak vidím.

Máte v plánu svoje aktivity postupně ještě rozšířit, nebo se naopak hodláte zaměřit jen na jednu z nich?

Určitě se chci rozvíjet a zdokonalovat dál ve směrech, ve kterých nyní fungujirozšiřovat svou práci o jiné pole působnosti však nehodlámNechci dělat od každého trošku a nekvalitně… renesančních lidí je pomálu.

Vaši přehlídku uvidíme v sobotu 14. 9. v rámci Dreft Fashion weeku, chystáte se v nejbližší době ještě na další akce?

Akcí a spoluprácí se do budoucna rýsuje několik, už je i pár potvrzených, za čož jsem rád… nicméně pokud máte na mysli přehlídky, budete si muset počkat až na Prague Fashion Week 2014, kterému chci věnovat jistou exkluzivitu. Méně je v tomto případě více.

Připravujete už kolekci na další sezonu?

Nemám moc v oblibě termíny typu připravujete nebo máte volno atd., nad svou prací přemýšlím denně.

Lukáš Macháček

 

Zdroj fotografií: Lukáš Macháček

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow