CHECK CZECH FASHION  |

Prague Fashion Weekend 2013: den 1

21. 9. 2013 |

Prague Fashion Weekend 2013: den 1

Rok se s rokem sešel a my jsme se dočkali dalšího ročníku Prague Fashion Weekendu. Na první den jsme se s naším fotografem Kubou moc těšili, ale taky se ho lehce obávali, protože to byla naše premiéra na této akci. Pochybnosti, jestli jsme se vhodně oblékli ale brzy vystřídalo nadšení z úžasné atmosféry, zajímavých přehlídek a stylových outfitů pro nadcházející sezónu, které jsme mohli vidět jak na mole, tak mezi návštěvníky.

#praguefashionweekend // web / facebook / instagram

Po úvodních slovech organizátorů se během první komponované fashion show se představili čtyři mladí designéři, patřila k nim např. slovenská návrhářka Viktorie Vittori se svojí kolekcí Housewife, inspirovanou tradiční úlohou ženy ve společnosti. Nejvíce mě na ní zaujaly trendy sandály s vysokou podrážkou. Samotné modely byly velmi jednoduché a splývavými materiály i volnými střihy opravdu připomínaly domácí oděv. Druhým účastníkem této trendshow byl Marcel Holubec se svým výrazně osobitým pojetím trendů, jeho nová kolekce má představovat jakousi reflexi vnitřního světa. Z barev jednoznačně převládá černá, základním materiálem je kůže. Jako třetí se prezentovala značka THE ADRESS IDEA, její přehlídka dámské i pánské kolekce podzim/zima 2014 doslova rozhýbala celý stan, je totiž rebelská, mladistvá a plná barev. Nakonec jsme viděli modely maďarské návrhářky Orsolye Csík.

V rámci dalšího bloku  se prezentovala značka bohéme Hany Stoklasové tradičně plná úpletu, přírodních tónů a minimalistických střihů.


Potom následovala, alespoň podle mého názoru jedna z nejzajímavějších přehlídek celého dne,  studio alešbáry známé svou nekonformitou mě dostalo už svou vizualizací a samotná přehlídka mě jen utvrdila v názoru, že tito brněnští designéři mají opravdu skvělé nápady a v budoucnu o nich ještě hodně uslyšíme. Jejich koncept opět vychází z jednoho jediného motivu, tentokrát jím jsou lidové veselice. Ve spolupráci s malířkou Natalií Perkof tak vznikla originální kolekce plná jemných pastelových barev. Krásní modelové byli už jen třešničkou na dortu.

Po eleganci a klasice v podání Pietro Filipi kupodivu velice bavila italská značka Tombolini, tato módní přehlídka myslím přesvědčila nejen mě, že pánské obleky nemusí působit nudně,  naopak můžou být originální a nápadité.

Opravdový luxus jsme mohli vidět v podání VA VA VOOM, jejíž modely zdobí jedinečné motivy z vyřezávané kůže.

Celý čtvrteční program završila za účasti Taťány Kuchařové módní přehlídka značky S.Oliver a my jsme si tak mohli po náročném čtvrtku trochu odpočinout a připravovat se na další dny s ještě delším a nabitějším programem.

Více fotografií, včetně street-stylu, naleznete na našem Facebooku!

MBPFW 2013: fashion shows
MBPFW 2013: streets

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow