CHECK CZECH FASHION  |

MBPFW: Start-up podporuje začínající návrháře

28. 9. 2013 |

MBPFW: Start-up podporuje začínající návrháře

cover photo by: www.starscom.cz / edited by CCF

Nejen nedělní program, ale i celý Prague Fashion Weekend uzavírala soutěž studentů a absolventů oděvních škol, tzv. Start-up. Tématem letošního ročníku byl Bod zrodu. Soutěže se zúčastnilo 14 začínajících návrhářů s kolekcemi plnými spíše tradičních než moderních prvků. V porotě zasedli Liběna Rochová, Marcel Holubec W. a další módní odborníci. Vítězkou kategorie Oděv se stala autorka experimentálních modelů hrajících všemi barvami Markéta Martišková a hlavní cenu za Módní doplněk si odnesla Markéta Šohajová.

#praguefashionweekend // web / facebook / instagram

 

Soutěž, které se opět účastnila i módní ikona Jimmy Choo začala s menším zpožděním po 21. hodině. Jako první jsme viděli kolekci Chicken od Alisz Banó. Poté se představily Monika Nováková a Zuzana Beránková. Následovaly kolekce Adama Kosta, Pavla Berkyho a Mária Habovského.

Velmi mě zaujaly klobouky od Elišky Knotkové a Marie Niny Václavkové představující zrod myšlenky, poté se představili Libor Komosný a Veronika Kostková.

Tvorba vítězky Markéty Martiškové se viditelně odlišovala, byla pestrobarevná, netradiční a doplňovaly ji zvláštní kulaté helmy. Navíc překypovala energií a dobrou náladou stejně jako sama návrhářka.

K velmi povedeným patřila také kolekce Daniely Peškové, která vynikala nápadnými dřevěnými doplňky nebo LOST & BORN Jany Mikešové, inspirovaná malbou Michaely Maupicové. Jana klade důraz na precizní ruční práci a vytváří tak krásné pletené šaty, plédy i vesty.

Beatnické modely prezentovala Hana Prchalová.

Nejzajímavějšími doplňky byly, alespoň podle poroty, kožené boty Markéty Šohajové. Se stejným materiálem pracovala i Klára Válková, která sledovala, jak se lidská kůže v průběhu života mění.

Nakonec představil Antonín Šimon svoji kolekci inspirovanou moravským, slezským a slovenským folklórem.

Čekání na verdikt poroty nám zpříjemnily přehlídky vítězek loňského ročníku Start-upu — Maji Božović a dua AKWARD.

Po téměř dvouhodinovém přehlídkovém maratonu byly slavnostně vyhlášeny výsledky a letošní ročník Prague Fashion Weekendu tak už opravdu skončil. Pro obě vítězky i další soutěžící to byl ale teprve začátek, my v CCF už se těšíme na jejich další práci a úspěchy, o kterých vás samozřejmě nezapomeneme informovat.

Více fotografií, včetně street-stylu, naleznete na našem Facebooku!

MBPFW 2013: fashion shows
MBPFW 2013: streets

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow