CHECK CZECH FASHION  |

Prague Fashion Weekend 2013: den 3

24. 9. 2013 |

Prague Fashion Weekend 2013: den 3

cover photo by: www.starscom.cz / edited by CCF

Sobotní program byl sice nejdelší, ale také nejzajímavější a my jsme se tak rozhodně nenudili. Naopak jsme měli co dělat, abychom všechno stihli, zdaleka totiž nejde jen o sledování samotných přehlídek. V pauzách mezi jednotlivými bloky se fotí street style, vybírají fotky a dávají dohromady první výstupy. 

#praguefashionweekend // web / facebook / instagram


Jako první se prezentovala značka ODIVI módní návrhářky Ivy Burkertové. Její kolekce měla tak trochu poetický název Když na Tebe sněží, neznamená, že jinde nekvetou. Na molu se objevily modelky v krásné modré, klasické černé a vínové až fialové barvě. Modely vynikaly nápaditostí střihu, detailním propracováním, pivoňkovým potiskem a řasenými rukávy. Jako doplněk měly modelky černé kšiltovky. Sobotní módní maraton tak odstartoval přímo na jedničku.


Ve 14 hodin následovala módní přehlídka designérky
Lenky Štěpánkové a přehlídka Zuzany Kubíčkové. Pod taktovkou Lenčiny značky se představila převážně elegantní kožená dámská móda v černé a béžové barvě.

Musím se přiznat, že přehlídka Zuzany Kubíčkové mě přímo nadchla. Zbožňuji krajky a návrhářka jimi opravdu nešetřila. Pod sněhově bílou vyniklo neonově žluté spodní prádlo, které nádherně kontrastovalo a doplňovalo krajkové šaty. Kolekci uzavřely hedvábné modely smaragdové, vínové a champagne barvy.


Jako další se představily 
značka ETHER a návrhářka Mirka Talavašková. Pod jménem ETHER se ukrývá módní návrhářka Eva Vontorová, která se zaměřuje především na kožené doplňky. V kolekci Itinerae představila letos i kožené oděvy v zelené, modré a černé barvě. Na kabelkách kombinovala kůži a zvířecí srst.

Kolekce Mirky Talavaškové se inspirovala barvami podzimu. Čtvrtá hodina patřila Petře Balvínové a značce TIQE. Modelky oblékly krajkové i úpletové modely. V kolekci Lévitation převažovaly světlé barvy, objevila se i nestárnoucí černá a metalická stříbrná.


Poté jsme viděli smyslnou
italskou značku LIST. Inspirovala se Chanel lookem a stylem Great Gatsby. Módní molo tak konečně rozvířily barvy – lila, terakota, světle modrá i hořčicová. 
Následovaly přehlídky Petry Ptáčkové a Martina Havla. Petřiny pohádkové a hravé modely se naprosto odlišovaly od všech ostatních, a právě proto byla její kolekce tak zábavná. Zajímavě vrstvené modely promyšlené až do posledního detailu učarovaly snad každému. Při děkovačce mi Petra připomněla návrhářku Betsey Johnson.


Krásné
sofistikované a ženské minimalistické kolekci OVERGROUND ♥ Martina Havla kralovala černá a bílá barva. Většina modelů byla doplněna srdcem, ať už v podobě šperků nebo prostřiženého detailu na oděvu. Kalhotový kostým mi tak trochu připomněl styl YSL a jeho první dámský kostým. Modelky se prošly v silonových ponožkách a obuly páskové boty na platformě.

V 19 hodin na molo nastoupila kolekce zkombinovaná z mužské bojovnosti a ženské jemnosti s názvem Arc Kateřiny Geislerové. Inspiraci našla autorka u Johanky z Arku. Návrhářka použila na většině modelů jako zdobný prvek řasení. Důmyslně řešené modely okouzlily nádhernými barvami, především vínovou a zelenou. Doplňkem byly modelkám čepice připomínající helmy.


Z dalšího programu jsem byla opravdu nadšená.
Oslovila mě pánská kolekce STINAK by Vladimír Staněk. Jeho luxusní pánské modely byly lahodící nejen ženskému oku. Po mole se prošli modelové ve spodním prádle, průhledných krajkových košilích i kostýmech. Měli pokreslené tváře i tělo a uhlazený vlasový look. Kolekci doplnila pánská psaníčka a brýle.

Poté následovala potěcha pro pány v podobě deseti božských modelů Ivany Kaňovské. Kolekce PANDORA je inspirovaná mytologickým příběhem bohyně Pandory a oslavuje ženskost. Transparentní černý materiál zdobily zlaté kovové detaily, které nahradily spodní prádlo.

Gala večer s tématem Prague meets Berlin v režii Jakuba Polanky začal jako správná prestižní akce se zpožděním. Není divu, že stan skoro praskal ve švech, program byl úchvatný. Na přehlídku dorazili Jimmy Choo, jeho dcera Emily v modelu Jakuba Polanky a další významní hosté.

Kolekce Belleville je inspirována Pařížskou čtvrtí, ve které se mísí různé kultury – Pařížský chic, čínský chop shop, arabské tradice, hip hop i klasika. K vidění tak byla rozmanitá škála nádherných modelů. Jako materiál byla použita červenobílá a černobílá palestina. Modelky i modelové měli na hlavách černé kšiltovky. Diváci mohli obdivovat pleteniny s efektem ombré, dámské šaty i pánské kostýmy. Oděvy byly zdobené koženými lemy a řasením. Převažovala šedá barva, ale objevila se i modrá, bílá a černá.


Celý sobotní den završila přehlídka německého návrháře Michaela Sontaga. Jeho barevné modely, které vynikaly čistými liniemi, skutečně prozářily molo.

Více fotografií, včetně street-stylu, naleznete na našem Facebooku!

MBPFW 2013: fashion shows
MBPFW 2013: streets

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow