CHECK CZECH FASHION  |

Designblok 2013: 15. ročník českého týdne designu právě začíná

4. 10. 2013 |

Designblok 2013: 15. ročník českého týdne designu právě začíná

Jste stálým návštěvníkem, nebo se na tuto akci chystáte poprvé? Ať tak či tak,  máte se opravdu na co se těšit. I tentokrát budou v rámci Designbloku představeny nové  trendy českého i zahraničního designu v mnoha oblastech. Podrobný program najdete na oficiálních stránkách, kde si také můžete prohlédnout seznam vystavovatelů.

#designblok // web / facebook / instagram / twitter /


Tématem patnáctého ročníku
designérské přehlídky se staly Ikony. Designblok 2013 proběhne od 7. do 13. října a bude se konat na třech místech. Jako hlavní prezentační prostor bude fungovat Superstudio Nákladové nádraží Žižkov. Další expozice budou k vidění v Openstudiu v Kafkově domě u Staroměstského náměstí a také v Art House Colloredo-Mansfeldském paláci u Karlova mostu.

deForm

Designblok není jen o interiérech a nábytku, jsou to například i šperky, oděvy, průmyslový a bytový design. Těšit se můžete na výstavy, přehlídky, prezentace a dokonce i přímý prodej věcí. Letos byly vyhlášeny dvě soutěže, a to Designblok Fashion Talent Card, určená pro studenty módních oborů, a Designblok Talent Card, kterou jsou oceňováni studenti škol zaměřených na design. Vznikly tak dvě odborné poroty, módní sféru posuzovala Liběna Rochová, Andrea Běhounková, Daniela Peštová, Saša Jány a Jana Zielinski. Do druhé zasedli Eva Eisler, Jiří Pelcl, Michal Froněk, Jiří Macek, David Řezníček a Petr Volf.

Kateřina Plamitzerová 

Ocenění Designblok Fashion Talent Card získali Daria Makeeva, Kateřina Plamitzerová a Lukáš Spilka. Designblok Talent Card, udělení dostali studio deForm Václava Mlynáře a Jakuba Pollága, Markéta Kratochvílová a Tadeáš Podracký. Zájemci mohou navštívit výstavu v Openstudiu.

Lukáš Spilka

Spolu s Designblokem se uskuteční také Designblok Premiere Fashion Week, během kterého uvidíte nejen práci předních českých návrhářů, ale i zahraničních značek. První módní přehlídka, věnovaná právě vítězům Designblok Fashion Talent Card, se bude konat v kostele Svatého Šimona a Judy ve středu 9. října od 18:00. Následovat budou ještě další tři dny plné módy, mimo jiné uvidíme kolekce Kláry Nademlýnské, PBL Prague, Hany Zárubové nebo Liběny Rochové.

Liběna Rochová
SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow