CHECK CZECH FASHION  |

Miroslava Horká: pánská móda mě baví

26. 10. 2013 |

Mirka Horka

Mladá módní návrhářka Miroslava Horká má na svém kontě už mnoho úspěchů a není divu, její tvorba rozhodně nepostrádá nápad, naopak vždy nabízí něco nového, neokoukaného a přitom nositelného. Její nejnovější kolekce He Froze je dokonce částečně z betonu. Značka MIRKA HORKA navíc klade velký důraz i na způsob prezentace, pokud tedy vyrazíte na některou z jejích módních přehlídek, můžete si být jisti, že uvidíte opravdovou show

#mirkahorka // webfacebook / instagram / twitter /

Jak vzpomínáte na svoje začátky?

O práci módní návrhářky jsem přemýšlela už v dobách studia na Střední uměleckoprůmyslové škole textilní v Brně. Poté jsem se rozhodovala mezi návrhářstvím na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a studiem kresby v Ostravě, móda ale nakonec zvítězila. V průběhu posledního roku na vysoké škole jsem už hodně času trávila v Praze, kde jsem řešila založení a vývoj vlastní značky.

Čím to, že se zaměřujete výhradně na pánskou módu?

Pánské módě se věnuji už čtyři roky. Je pro mě zkrátka zajímavější, víc mě baví, naplňuje. Můžu zabrousit do různých stylů, zkoušet něco nového, dovolit si hodně experimentovat, protože trh s pánskou módou u nás zatím přece jen není tak zaplněný.

Co Vám bylo inspirací pro vznik nové kolekce He Froze?

Seběhlo se to hrozně rychle, po dokončení kolekce Žít tebou jsem se seznámila s lidmi ze studia Gravelli a napadlo mě, jestli by bylo možné udělat něco nového, bláznivého, např. látku s příměsí betonu.

Jaké přesně složení má daný materiál a co jeho údržba?

Základem je len, na který se nanáší speciálně umíchaná betonová směs, dá se tvarovat až na postavě a po nanesení asi jeden den schne, pak postupně opadává, ale to není vůbec na závadu, naopak. Je skvělé, že oděv z něj vyrobený se díky speciální technologii může normálně prát i žehlit a navíc je neskutečně pohodlný.

Mirka-Horka

Navrhovala jste i betonové šperky a doplňky, které modely dotvářely?

Ano, navrhla jsem svoje manžetové knoflíčky, prstýnky a další doplňky, v plánu mám také sandály s betonovou podrážkou.

Vaše módní přehlídka na Prague Fashion Weekendu skvěle oživila program celého dne, jak Vás napadlo pojmout představení nové kolekce jako taneční show?

Funguji pod vlastní značkou MIRKA HORKA a moje pojetí módní tvorby je hodně artové, přehlídka by tedy měla být opravdovou show spojující fashion, hudbu a tanec.

Přemýšlíte už nad další kolekcí?

Ve vytváření nových vizuálů a kolekcí chci mít asi rok až rok a půl pauzu. Dělat nové kolekce pro každou sezónu je pro český trh zbytečné. Spíše se nyní zaměřím na výrobu a prodej, aby byly následně finance na vytvoření nové kolekce.

Kde se chystáte prezentovat svoji tvorbu v nejbližší době?

Plánuji přehlídky, eventy a malé akce, čerpat ale zatím chci ze tří předešlých kolekcí, které budou také východiskem pro vznik ready to wear.

Mirka-Horka

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow