CHECK CZECH FASHION  |

CCF v Miláně / po stopách Campari

14. 3. 2014 |

CCF v Miláně / po stopách Campari

Móda, styl, tradice. To jsou hodnoty, které nás oslovují, a tak jsme se rozhodli uzavřít partnerství se značkou, která je reprezentuje. A tou je Campari. Jak jste se již mohli dozvědět, Campari s námi od nového roku spolupracuje na seriálu Fashion Confession, jehož pilotní díl jste měli možnost zhlédnout během posledních dnů.

#ccfinmilan

Jen málokterá značka se může chlubit tak pestrou historií. Aby nám byla přiblížena, jeli jsme na výlet do Milána, města, kde tento dnes již tradiční hořkosladký nápoj slavil největší úspěchy, aby se poté stal oblíbený napříč všemi kontinenty. Jak platí téměř u všeho, za úspěchem nestojí pouze kvalitní produkt, ale také kvalitní marketing. A právě díky němu dnes můžeme s Campari spojovat výše uvedené pojmy a také jména nejvýznamnějších současných umělců. Díky Galerii Campari jsme měli unikátní možnost do tohoto stylového pozadí značky nahlédnout a teď ji dáváme i vám.

První lahev Campari byla vyrobena již v roce 1860 lihovarníkem Gasparem Camparim. Díky výhodné poloze Caffe Campari u Duoma v Miláně se rychle stává velmi oblíbeným drinkem mezi muži i ženami a jeho sláva se šíří napříč celou Itálií a později i světem. Věhlas značky podporuje spolupráce s umělci jako Leonetto Capiello, Marcello Dudovich či Fortunato Depero, kteří tvoří první legendární plakáty s nápisy Campari či navrhují designové lahve.

Campari přitahuje pozornost také výjimečnými a neotřelými nápady pro televizní reklamy, které se kolikrát i svojí kontroverzí zapisují do paměti všech diváků. Všechny tyto spoty od nejstarších až po ty nejnovější jsou ke zhlédnutí právě v galerii a jsou zde interaktivně uspořádány. Můžeme v nich vidět hvězdy jako Salma Hayek, Eva Mendes, Eva Herzigová (víte, že se právě reklamou na Campari proslavila?) či Jessica Alba. Na jedné z nich se podílel dokonce nejznámější italský režisér, Federico Fellini. Neméně slavné jsou také tématické Campari kalendáře, jejichž tváří je každý rok jedna celosvětově známá osobnost a staly se velmi prestižní záležitostí a sběratelskou raritou, jelikož po světě koluje pouze omezené množství, 9999 kusů.

Campari rád popíjel v „Americano“ verzi například Andy Warhol či Ernest Hemingway. Negroni má zase ráda Madonna a Leonardo DiCaprio. A jaká je ta vaše oblíbená?

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow