CHECK CZECH FASHION  |

#APERITIVOMOMENT

5. 4. 2014 |

Aperitivo moment

Když cestuji do cizích zemí, nikdy se neubráním srovnávání s Českem. Ať už v pozitivním i negativním slova smyslu. Co se týče Itálie, vrací se mi vždy těžko, možná i proto, že jsem tam pár měsíců žila. Je toho totiž tolik, co jsem si oblíbila!

#CCFinMilan

Vynikající kuchyně, styloví lidé za každých okolností (nezáleží, zda je osobě dvacet nebo osmdesát, zda jde do divadla nebo na procházku se psem), to nejlepší espresso na světě.. pro tyto věci jsem schopná zavřít oči a odpustit Italům nedochvilnost a neschopnost domluvit se s turisty anglicky.

Italům však závidím další věc. A tou je takzvaný „aperitivo moment„. Možná si říkáte, že to je něco jako happy hour, ale opak je pravdou, drinky během aperitivo moment rozhodně zlevněné nikde nenajdete, naopak. Aperitivo moment se stal pro Italy důležitou součástí životního stylu. Po práci se vydávají na drink s kolegy, přáteli nebo svými drahými polovičkami, či jdou na aperitivo před tím, než se vydají do kina a jinam za zábavou. Koncept spočívá v tom, že si zajdete do baru na aperitivo, jehož součástí je také finger food. Slouží tak Italům jako jakási „příprava“ na větší večeři, ale v Miláně, kam jsme se s Anet a Bárb vydaly, ji často i nahrazoval.

Aperitivo moment

A jaké drinky jako „aperitivo“ Italové nejčastěji pijí? Oblíbené je Negroni (gin, vermut, Campari a kůra pomeranče), Americano (vermut, Campari a soda) , Mojito nebo třeba Aperol Spritz (prosecco, soda, Aperol). Osobně se mi tento koncept natolik zalíbil, že mám sto chutí si bar tohoto stylu otevřít i v Česku. Většinou totiž volím spíše lehké večeře a toto je skvělý způsob, jak neformálně spojit drink a večeři s přáteli či kolegy. Navíc, představte si v baru všechny ty muže, kteří jdou z práce v oblecích..

Pokud máte po předchozích řádcích chuť do Milána také vyrazit a vychutnat si ten pravý aperitivo moment, připravila jsem pro vás seznam barů a dalších fashion míst, které jsme v Miláně navštívily a ani vy si je nesmíte nechat ujít! :) Najdete jej zde.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow