CHECK CZECH FASHION  |

FASHION REVOLUTION / Noste triko #insideout!

23. 4. 2014 |

Noste triko naruby! #INSIDEOUT #TRIKONARUBY

Cože se to děje 24.4.? Mimo to, že mám narozeniny, je to den, který byl vyhlášen jako „Fashion Revolution Day“. Jedná se o světovou iniciativu, která reaguje na loňské tragické události, kdy se zřítila textilní továrna v Bangladéši.

#trikonaruby #insideout // web / facebook / instagram / twitter /

Minulý rok se zřítila budova Rana Plaza v Bangladéši a v jejích troskách zahynulo 1133 lidí. Fashion Revolution je mezinárodní kampaň, jejímž cílem je přispět k tomu, aby byl módní průmysl krásný nejen na pohled, ale i uvnitř – etický, transparentní, udržitelný. Celosvětová kampaň vychází z jednoduché otázky – „Kdo ušil tvé oblečení?“. Zapojuje se široká škála lidí: od návrhářů, umělců až po dělníky v továrnách a média. Kampaň bude probíhat především prostřednictvím sociálních sítí, ale proběhnou také tematické happeningy v 60 zemích světa.

V Česku a na Slovensku se zapojuje také řada projektů: Czech Labels and Friends, Slovak Fashion CouncilBratislavský multifunkční prostor Kontakt a online obchod s módou ZOOT.cz. Podporu tomuto projektu zajišťuje Fashion Map. Pokud se chcete o iniciativě dozvědět ještě více, zavítejte na oficiální facebookovou stránku pro Česko a Slovensko.

A jak se můžete zapojit vy? Jednoduše.  Organizátoři vyzývají veřejnost, aby si na podporu Fashion Revolution 24. dubna oblékli oblečení naruby a sdíleli fotografie na sociálních sítí. Lze zde totiž mimo jiné i označit výrobce a dotázat se tak přímo na původ daného kusu oděvu.

Vyfoťte se pro dobrou věc, jak nosíte #trikonaruby!

A podívejte se také, jak nosíme triko naruby my!

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow