CHECK CZECH FASHION  |

City Souls / Kolekce, která pomáhá!

22. 5. 2014 |

City Souls / kolekce, která pomáhá psím útulkům!

V Čechách vznikl další sympatický projekt: zapojili se do něj mladí a úspěšní lidé, kteří se rozhodli svůj talent využít k prospěšné věci. Již podruhé tak projekt českých návrhářů City Souls vytváří kolekci na podporu psích útulků. „Investice do lepšího a udržitelného života by měla být součástí každého podnikání,“ říkají.

#citysouls /facebook instagram / twitter /

Můžete si tak zakoupit oblečení, které není hezké jen na povrch, ale také zevnitř. Do projektu se zapojily značky MIRKA HORKA, LaFormela, Chatty, Odivi, Awkward a návrháři Hana Frišonsová, Miro Sabo, Monika Krobová, Tereza Rozálie Kladošová, Daria Makeeva a Jiří Kalfař.

Chceme ukázat, že móda není jenom o lidské kráse, ale může mít i rozměr férové pomoci. Tvorba a práce nás baví a když má další přesah a napraví křivdy, které lidským přičiněním vznikly jinde, je to ten nejlepší pocit. Proto náš City Souls vznikl. říká Katarína Král, iniciátorka projektu.

V sortimentu najdete modely, které jsou určené jak na denní, tak i na večerní nošení a sérii triček, která pro tento účel darovala společnost H&M. Výjimečné budou tím, že jsou na nich autorské potisky a návrhy českých a slovenských blogerek. Zakoupit je bude možné v kamenných prodejnách Czech Labels&Friends na Železné ulici v Praze, Kontakt v Bratislavě a Wolfgang v Brně. Dále selekci z tvorby návrhářů pro City Souls podpoří online prodejem internetový obchod Zoot. Ten se dokonce do projektu zapojí a v rámci aktivity ZOOT DOBRO doplní kolekci o plátěné tašky vyrobené v lokální dílně na severu Čech.

Minulý rok se podařilo vybrat třicet tisíc korun. Letos bude výtěžek z kolekce věnován především na výstavbu a opravu kotců v psím útulku v Lukavici u Rychnova nad Kněžnou a zájmovému záchrannému chovu v Hněvicích.

// Úvodní fotografie ze skvělého editorialu Dog Days z Paper Magazine
 
SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow