CHECK CZECH FASHION  |

Gentleman vs. gentlewoman

17. 6. 2014 |

Gentleman vs. gentlewoman

V dnešní době slyšíme snad ze všech stran, že jsou muži málo gentlemani. Nepodrží vám dveře, nenosí vám květiny, nechovají se galantně. Občas takovou poznámku procedím i já, když mám  v ruce dvě těžké tašky, kymácím se v tramvaji jako podnapilá, a muži koukají upřeně do země a střeží svá teplá místečka.

Včera jsem se však na tento „problém“ podívala trošku z jiného pohledu. Do metra přistoupila podivná žena nevalného vzhledu. Nad tím, co si vzala na sebe, nepřemýšlela asi ani vteřinu a vypadalo to, že si půjčila věci ze skříně svého protějšku (pokud tedy vůbec nějakého na takový „look“ ulovila). Její vlasy neviděly hřeben určitě už nějakou řádku dnů, a její vůně rozhodně nepřipomínala rozkvetlou louku, natožpak Chanel no.5.

Stoupla si před sedícího pána a odfrkla si: „To je gentleman! Ani nepustí dámu sednout!“.

Když jsem to slyšela, hlavou mi proběhlo: „Možná, kdybyste jako dáma vypadala, pán by se jako gentleman zachoval a sednout vás pustil.Možná. Možná taky ne. Každopádně, ženy, které si stěžují, že se pánové v dnešní době nechovají dost galantně, by se měly zamyslet, zda se právě ony chovají a oblékají jako dámy. Je totiž těžké se k opačnému pohlaví chovat odlišným způsobem, když má na sobě plandavé kalhoty, zablácené tenisky, neforemné tričko a pro sprosté slovíčko si na veřejnosti nejde daleko.

Nevím jak vy, ale když mám na sobě sukni, šaty či padnoucí kalhoty a občas podpatky, stává se mi mnohem častěji, že mi muž podrží dveře nebo mě pustí sednout v autobuse. Zkuste to i vy. Pokud nejste vyloženě typ, který nosí šaty a sukně, vězte, že i pánský styl může u ženy vypadat dobře, pokud zvolí správnou kombinaci velikosti a střihu oblečení. Navíc si občas můžete tajně vypůjčit něco z přítelovy garderoby: klobouk, šálu, zauzlovat jeho větší tričko a vykompenzovat skvěle střiženou mini sukní, nebo naopak ke slim kalhotám vypůjčit oversize sako (pokud samozřejmě váš přítel nemá pětkrát větší velikost, to dá rozum).

Inspirujte se třeba na naší Pinterest nástěnce.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow