CHECK CZECH FASHION  |

7 dní se sportem

5. 8. 2014 |

7 dní se sportem / #theultimatechallenge

Nestíhám. Nemám čas. Přijdu z práce a nemám energii cokoliv dělat. To jsou výmluvy, které jsem za svých sportovních let nesnášela a které teď bohužel čas od času přijmu za své i já. Jednoho dne jsem se proto rozhodla, že zkusím, jaké je hodit všechny tyto výmluvy za hlavu a i navzdory časové vytíženosti vyrazit sportovat každý den. A tady je výsledek!

1. den s fitkem

Úvod svého týdne se sportem jsem začala ve fitku, které se za poslední dva roky stalo hlavním místem mé sportovní seberealizace. Čím víc práce mám, tím méně času (a energie) mi zbývá na vymýšlení atraktivnějších variant. Ať je zima nebo léto, ve fitku jsou stále stejné podmínky. Teplo, světlo a přívětivá otevírací doba mi umožňují cvičit téměř kdykoliv. A to je přesně to, co potřebuji.

Status: Po čtyřiceti minutách na páse věřím, že následující dny se sportem budou zábavnější.

Cena: měsíční vstup 1250 Kč,  Pure Jatomi

2. den s hot yogou

Absolutně nechápu, co mě vedlo k tomu vyrazit ve venkovních třiceti stupních právě na hot yogu. Přechod z vedra do ještě většího vedra byl nelítostný a já jsem se po padesáti minutách odplazila z rozžhavené místnosti rovnou do ledové sprchy. Svou milou hot yogu odsouvám zase na zimu.

Status: Je mi horko, na omdlení a můj žaludek se se mnou přestal bavit. 

Cena: 260 Kč za 90 min, Dům jógy

3. den s během

Po dvou dnech sportování v interiéru jsem vyběhla ven a nutno říci, že jsem udělala dobře. Čerstvý vzduch a zapadající slunce nad běžeckým oválem bylo přesně to, co mi dodalo uprostřed týdne potřebné množství energie. Nevěřila bych, že to řeknu, ale už se nemůžu dočkat dalšího uběhnutého kilometru!

Status: Jsem sprinter, ne vytrvalec. Ale mám vůli, takže běžím dál!

Cena: 0 Kč, kdekoliv vás napadne

4. den s tancem

Kdybych měla říct, jaký sport mám nejradši, odpověď by byla jasná. Tanec. Tanec je pro mě odreagování, zábava nebo způsob vyjádření emocí. S Mari jsme zavítaly na lekci MTV a party dance, kterou mimo jiné nabízí Centrum tance Praha. Super atmosféru, prostory i super lektora Matěje Kubce jsme si nemohly vynachválit!

Status: Po čtyřech dnech sportu jsem zničená, ale z tancování odcházím nadšená a s rozhodnutím, že na lekce budu chodit pravidelně.

Cena: 145 Kč, Centrum tance Praha

5. den s tancem

Po čtvrtečním tréninku bylo naprosto jasné, že nově naučené taneční kroky musím otestovat v terénu. Páteční večer se tedy nesl v duchu sportování na tanečním parketu!

Status: Jsem unavená a bolí mě téměř celé tělo. Ale jak říkají Mandrage: Tanči, dokud můžeš!

Cena: 0 Kč, kam vás nohy zavedou

6. den s plaváním

Neskutečné horko mě v šestý den mého sportovního týdne dovedlo k bazénu. Osobně plavání nepovažuji za extrémně náročný sport. V tuto chvíli je pro mě ale nejschůdnější variantou.

Status: Jsem osvěžena a protažena. 

Cena: cca 100 Kč, plavecký bazén Podolí

7. den s posilováním

Jsem vyřízená a je hrozné horko. Nemám energii vyrazit za sportem, a tak volím variantu posilování doma. Po dvou sériích cviků na břicho končím svůj týden se sportem.

Status: Jsem vyřízená a šťastná, že to mám za sebou.

Cena: 0 Kč, ve fitku nebo doma

Týden se sportem je za mnou a já musím přiznat, že jsem si ho docela užila. Chvílemi mi nebylo zrovna do zpěvu, ale pocit satisfakce po každém ze zmíněných sportovních výkonu byl nepopsatelný. Tuším, že je nereálné, abych v takto aktivním režimu pokračovala i následující týden, je ale dobré vědět, že při dobrém naplánování každého dne na fyzickou aktivitu čas najdete. Takže zapomeňme na své lenivé nálady a minimálně třikrát týdně vyběhněme za sportem!

běžecké boty Nike / sportovní podprsenka Victoria’s Secret / sportovní kalhoty Alea / kryt na iPhone Teribear

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow