CHECK CZECH FASHION  |

7 dní v podpatcích

25. 9. 2014 |

7 dní v podpatcích / #ultimatechallenge

1. září mi přijde (nejen díky začínajícímu prvnímu týdnu módy) jako perfektní den pro start mé podpatkové challenge, což v podstatě znamená: žádné ploché boty po celý týden! Jej! Moje znovu se ozývající padající klenba na levé noze mi jistě poděkuje. (Nebo minimálně ortoped, ke kterému se v půlce září chystám.) Zvládla jsem to, nebo jsem poslechla své tělo a odchodila týden v pohodlných teniskách? ;)

1. den

„Hmm, prší …, boží!“, povzdychla jsem si, když jsem šla po probuzení roztáhnout závěsy. Lépe mi moje podpatková challenge začít nemohla. Co teď? Lodičky naleštěny, podpatky podraženy a venku? Louže a potoky vody. Nezbývá mi nic jiného, než obout biker boots, který mají alespoň malý mohutný podpatek. 5 cm. Počítá se to vůbec?

Status: Like a boss! / leather biker boots Baťa, 999,- / podpatek: 5 cm

2. den

Déšť ne a ne ustat, ale ve stejném obutí přeci jít nemohu. Čeká mě cesta do práce, z práce na tiskovou konferenci #MBPFW, zase zpátky do práce, na schůzku ke klientovi a zase do kanceláře… Fíha. Chtělo by to něco pohodlného. Boty z předchozího dne jsou pasé, sahám tedy po loňském modelu z Parfois se 7 cm masivním podpatkem a doufám, že se mi po nich neozve moje klenba na levé noze, nejsou totiž moc pohodlné a navíc se řádně smekají. Navíc dočasně zrušili zastávku autobusu v opačném směru – tedy z práce domů. Paráda!

Status: Mám sedřené vršky prstů a chci si lehnout… / large heel boots Parfois, 1 299,- / podpatek: 7 cm

3. den

Předpověď počasí zklamala, chodník je opět mokrý. Obouvám tedy třetí a zároveň můj poslední možný pár s podpatky do podzimního počasí. V botách vydržím celý den úplně v pohodě a podpatky téměř nevnímám, ozývají se ale otlačené palce a malíčky. No co byste čekaly od koženkových bot ze slev z Asosu …

Status: Na večerní finální přípravy Check Czech Fashion Shake jsem musela odběhnout v mých Nike Free.. Fail :( / anklet boots ASOS, 599,- / podpatek: 4 cm

4. den

Konečně je venku krásně, ale já bojuji s touhou vykašlat se na podpatky a vyrazit ve Freečkách. Neskutečně mě bolí otlačené malíčky a palce a čeká mě náročných pracovní den plný pobíhání sem-tam a příprav Check Czech Fashion Shaku! Ok, nakonec to vzdávám a celé dopoledne chodím lítám ve sportovní obuvi a cítím se jako v bavlnce <3 Nevím, jak jinak bych zvládla oběhnout celé centrum Prahy, otočit se pro notebook do práce , vrátit se domů a pak ještě chystat náš koktejl v La Gallery Novesta. Vynahrazuji si to ale večer, kdy stojím 5 hodin v kuse na 5 cm jehlách a pak v nich ještě brázdím chodníky vydlážděné kočičími hlavami. Ale stálo to za to!

Status: Au au au… / leather mid heel stilettos ZARA, 1 699,- / podpatek: 6 cm

5. den

Je pátek a mně se nechce z postele. Čeká mě ale spoustu práce a večer plný módních přehlídek. Dopoledne se tedy vydávám do práce v hnědých podzimních biker boots z prvního dne a je mi fajn. Odpoledne pokračuji na večerní módní přehlídky v černých, asi 10ti centimetrových lodičkách z Topshopu. Musím říct, že padnou jako ulité a považuji je za jednu z mých nejlepších investic – jsou kožené, s akorát tak vysokým podpatkem a nadčasové! Jen škoda, že mi je při třetím nazutí poničily proklínané kočičí hlavy! Grr… Nakonec jsem ale i v sobotu nezvládla celý den v podpatcích – pospíchala jsem, abych byla zavčasu doma a zvládla připravit články na Check Czech Fashion, a na tramvaj jsem tak utíkala v balerínách…

Status: Dneska by to šlo! / simple black leather stilettos Topshop, 2 100,- / podpatek: 10 cm

6. den

Hecla jsem se a obula si na celé odpoledne #MBPFW druhé nejvyšší lodičky, které mám ve svém botníku. No a … špatně jsem udělala! Po celý den nebylo možné si nikde pořádně sednout, neustále se jen čekalo ve frontách nebo stálo před fakultou.. Děs běs! A do toho mě začala bolet klenba. Holt, tyhle lodičky nemají téměř žádnou oporu pro nohu a nejsou ani kožené… Instinktivně jsem si dopoledne sbalila do kabelky skladné látkové baleríny (jen jako možnost poslední záchrany, chápejte) a kdybych vydržela celý den v lodičkách, asi bych vám to ani neprozradila, ale takhle musím s kůží na trh – po celé odpoledne jsem je už z nohou nesundala… Ale zachránily jak mě a tak i mou bolavou nohu! :)

Status: (nottalking) / rose gold pleather stilettos Calliope, 999,- / podpatek: 11 cm

7. den

Opakuje se status s ultrarychlým přeběhnutím na tramvaj – v balerínách. To abych stihla přehlídku Pavla Berkyho v 11:30! Není to žádná sranda, když se ten den dostanete do postele daleko po půlnoci a ráno musíte vstávat před sedmou… Změť fotek, článků, nespočet přijatých wetransferů a do toho alespoň trošku obstarat domácnost, hodit se do gala a hurá do víru módního víkendu. Rozhoduji se ale z nohou nesundat černé lodičky, ve kterých jsem to bravurně zvládla v pátek večer i s únavným stáním a čekáním!

Status: Like a boss, after all … / simple black leather stilettos Topshop, 2 100,- / podpatek: 10 cm

Myslela jsem si, že týden plný módy bude pro moji podpatkovou challenge ideální. Kdy jindy přece vynosím lodičky více, než-li během fashion weeku? Ošklivě jsem se ale spletla… Větší časový skluz a shon jsem již dlouho nezažila. Věřím, že kdyby nebylo přehlídek a CCF Shaku, který jsme pořádaly, zvládla bych výzvu na jedničku. Takhle to vidím spíš na horší dvojku. Problém byl v nedostatku času. Měla jsem tolik práce v zaměstnání a tolik práce s organizací našeho press týmu a výstupů, že jsem byla ráda, když jsem mohla obout skládací baleríny a sprintovat na tramvaj. Druhá věc je pak pohodlnost bot. Žila jsem v domnění, že žádné lodičky nemohou být pohodlné, ale opak je pravdou, pokud vyberete ty správné a také do nich investujete, vyplatí se to! Na jaře jsem si pořídila černé kožené lodičky z Topshopu za 2 tisíce. Obula jsem je již několikrát a skvěle jsem v nich zvládla jak dlouhé stání, tak cupitání po kostkách. Oproti tomu růžové zlaté lodičky z Calliope kupované ve slevě za 399,- z původních 999,- jsou absolutně nepohodlné a lze v nich vydržet na rovné ploše pouze krátkou chvilku. Žádné dlouhé stání v nich tedy nehrozí a pár desítek minut po obutí už hledáte, kam byste si sedla.

Vyvstává tedy otázka na závěr: jak moc je úměrná pořizovací cena bot a jejich pohodlnost? Čím dražší boty = tím kvalitnější = tím pohodlnější? Ráda bych to v budoucnu zjistila a vyzkoušela podpadkovou challenge 2.0 v jehlách! Tak uvidíme… :)

PS: A abych to s podpatky nevzdávala a vyrážela v nich častěji, motivovala jsem se novým párem, který jsme objevila ve French Connection! :)

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow