CHECK CZECH FASHION  |

#MBPFW / day 02

6. 9. 2014 |

MBPFW / day 02

Druhý den MBPFW 2014 zahájila přehlídka pánské kolekce nazvané #ISOLATION návrháře Vladimíra Staňka, který tvoří pod značkou STINAK.

Působivou kolekci Vladimíra Staňka ovládly motivy „hashtagů„, transparentní a síťové materiály, ale i teplákovina, která doladila sportovně nedbalý styl modelů. Dále si nešlo nevšimnout kombinace zelených ponožek s pantoflemi a také elegantních pánských tašek, které doplňovaly většinu outfitů. Zaujalo také pánské bolerko s kapucí či overal se zkrácenými nohavicemi.

Další páteční přehlídka patřila Karolíně Juříkové a Antonínu Simonovi. Nejprve byla představena pánská linie, ve které se prolínaly barevné kombinace černé se zelenou a oranžovou na šusťákovině a obdobně i metalické látce. Zajímavým prvkem byly určitě „cyklokalhoty“ zkombinované s kratšími šortkami a černým bomberem. Největším překvapením bylo pak uzavření pánské kolekce samotným Rickem Genestem, neboli Zombie Boyem, který se po mole prošel ve výrazném zeleném trenčkotu.

Dámská kolekce se pak skládala z barevných bloků fialové, žluté, zelené či bílé. Modely byly minimalistické, leč působivé, s futuristickým nádechem, nechyběl ani transparentní materiál nebo opět pohodlné pantofle. Přehlídky se účastnila i Liběna Rochová, v jejímž ateliéru Karolína studuje.

Následující přehlídka Petry Ptáčkové pak byla skutečným zážitkem. Petra studuje prestižní pařížskou školu, jenž své studenty učí řemeslu „la haute couture“, a na jejích kolekcích je to skutečně znát. Velmi detailně propracovaná dámská i pánská linie byla inspirována čínským románem „Opičí král“. Zejména bílé, černé a béžové modely byly zdobené motivy, které doplněné o působivou orientální hudbu opravdu až téměř přenášely diváka do dávných dob starověké Číny. Petra vše doplnila efektními doplňky, a to jak batohy, tak i úžasnými čepicemi s kšiltem a bambulkou. Na některých modelkách jsme mohly vidět i masku, výrazné šperky s rostlinnými motivy či zdobené chrániče na kolena.

Martina Špetlová patří mezi nejúspěšnější české návrháře, uznávaná je i v Londýně, kde už několik let žije, do Česka se však pravidelně vrací svou tvorbu prezentovat. Přehlídku, kde byla představena kolekce pro jaro/léto 2015, ovládla kůže a kostky. Martina dokázala, že umí neskutečně precizně pracovat s materiálem: u kožených modelů si pohrála s řasením, které jednoduše střiženým oděvům dodali na plasticitě. Větší část kolekce pak tvořily ručně protkávané modely, které tvořily vzor kostky a díky použití široké škály barev působily jako zajímavá, ale přesto velmi vkusná mozaika. Vidět jsme jej mohli nejen na šatech, ale také psaníčkách a sandálech. Zdá se, že letos návrháři upustili od vysokých podpatků a modelky vidíme častěji spíše v keckách, botaskách či právě oblíbených sandálech.

Photos by Lucie Hamplová a Kuba Feranec (první dvě fotogalerie)
SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow