CHECK CZECH FASHION  |

#MBPFW / day 03

7. 9. 2014 |

MBPFW / day 03

Sobotu zahájila přehlídka Evy Vontorové, která tvoří pod autorskou značkou Ether, jež se specializuje na kožené doplňky. Návrhářka však představila i v pořadí druhou dámskou kolekci RTW, která vůbec nezaostávala za již etablovanými doplňky. 

Kolekci Ether nazvané „alia“ dominovaly strukturované maxi tašky či psaníčka v černé, starorůžové a fialové barvě. Některé byly i metalické, což spolu s minimalistickým designem tvořilo zajímavý celek.  Zaujaly také efektivně zakomponované transparentní materiály. Pozornost poutalo líčení modelek, a to výrazné žluté aplikace 3D linky na řasách a fialové rty.

Následující přehlídka TIQE mohla být malým překvapením pro ty, co tvorbu Petry Balvínové znají, neboť její kolekce SS 2015 byla o něco extravagantnější než jsme u Petry zvyklí. To však vůbec neuškodilo. Motivem kolekce byl růžový plameňák, který hravě doplňoval modely vzdušného střihu a vynikal na bílé barvě šatů. To ale nebylo zdaleka jediné výrazné zdobení. Na některých modelech byly i trojrozměrné aplikace poskládané do květů, místo rukávů modelkám lemovaly paže světelné řetězy a překvapením kolekce pak byly rafinovaně umístěné solární panely. Plameňák se objevil také na jednoduchých minimalistických modelech ve vystřižené podobě. Bílé tenisky Novesta a kšilty pak jinak velmi elegantní linie skvěle odlehčily.

La Formela letos vsadila na černo bílou kombinaci s metalickými odlesky v kontrastu s neonovými odstíny zelené a růžové. Ve své dosavadní tvorbě nebylo toto trio nikdy tak odvážné ve volbě materiálů jako nyní. Neopren, syntetické sítě nebo sportovní popruhy, kombinovalo se splývavým šifonem, jejichž vrstvením vytvořilo strukturované siluety. Kolekci doplňovaly velmi výrazné kozačky nad kolena, které nápadně připomínaly loňský model od Givenchy. V kolekci nechyběly ani kovové detaily v podobě výrazných zipů či okovů.

Kolekce od CHATTY byla k vidění již na fashion weeku v Berlíně. I tady v Praze předvedlo designérské duo extravagantní, i když stále nositelné modely plné asymetrických střihů, síťových a transparentních materiálů, doplněné masivními šperky Antipearle.

Přehlídka Borise Hanečky sebou nesla ústřední téma, výtah paternoster. Dle Borisových vlastních slov se inspiroval nejen svobodou pohybu, ale take tvarem výtahů. To z kolekce bylo patrné. Nejen, že dominovaly rovně střižené a jakoby hranaté siluety, ale na většině oblečení byly zakomponovány i popruhy, které mohly připomínat výtahová lana. Kolekce se nesla v rozličných barvách, od kombinace černé a bílé, přes pudrové barvy, až k různým odstínům fialové. Modely byly velmi sexy a rafinovaně odhalovaly kůži: třeba sukně se šikmo střižené rozparky a šaty s odhalenými zády. Vyvrcholením show se staly závoje, které modelkám rozfoukaly vzduchové turbíny a postaraly se o slušný wow efekt.

Zakončením dalšího dne nabitého tou nejlepší českou a slovenskou módou byla přehlídka Daniely Peškové a Kláry Nademlýnské. Každá z návrhářka představila naprosto odlišnou kolekci, které sobě byly až téměř protipólem. Zatímco modely Daniely byly především volné a rozevláté kalhoty, halenky a kabáty v černobílých kombinacích a bohémského střihu, Klára Nademlýnská nepřekvapila a představila opět velmi ženskou ready-to-wear kolekci, které dominovala černá s modrými, červenými a bílými akcenty. Černočerné modely často doplňovaly po lokty dlouhé rukavičky v těchto kontrastních barvách. Celou přehlídku uzavřely troje dlouhé večerní šaty a potvrdily, že Klára Nademlýnská je stále věrná luxusní, ženské „pret-a-porter“ módě, kterou chce především podtrhnout ženskou smyslnost.

Photos by Lucie Hamplová a Kuba Feranec (poslední dvě fotogalerie)
SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow