CHECK CZECH FASHION  |

#MBPFW / day 04 / pt.1

9. 9. 2014 |

#MBPFW / day 04 / pt.1

Poslední den Prague Fashion Weekendu nabídl nejintenzivnější dávku módy v jednom dni. Zahájila jej kolekce Pavla Berkyho inspirovaná lidovým folklórem, sílou a zároveň křehkostí ženy. To bylo jasné hned od začátku i díky dechberoucímu úvodnímu videu, které bylo pro Pavla natočeno přímo ve skanzenu. 

I na modelech byla znát lidová tradice, a to zejména pro nabírané rukávy a áčkové sukně. Kolekci Pavla Berkyho dominovaly barvy bílé, královsky modré či hořčicové. Jako materiál tentokrát Pavel zvolil vysoce kvalitní africký brokát tradiční české značky Veba. Minimalistické modely doplnily naopak velmi zdobné náhrdelníky a psaníčka s krajkovou výšivkou z dílny Jenny Jeshko. Bylo velkým zážitkem pozorovat kvalitní krejčovskou práci inspirovanou tradicí, která si ale zároveň zachovává moderní a extravagantní ráz a zároveň typický Pavlův rukopis.

Kolekci Vesna představila Jana Mikešová, která tvoří pod značkou „MIK“ a specializuje se na dnes už ojedinělé techniky předení a drhání. Jana se inspirovala slovanskou identitou a slovanskou bohyní jara Vesnou, čímž i skvěle ideově navázala na předchozí přehlídku Pavla Berkyho. Kolekce je doslova protkána něžností, což podtrhují světlé a pastelové odstíny, lehce transparentní materiály či drobné detaily jako mašle. Jana si u svetrů hezky pohrála i s nabíráním a řasením, které nádherně zdůrazňují ženskou siluetu. Celou kolekci doplnily chic kšilty Kateřiny Čadové a kabelky od Luciely Taschen. Modelky vyrazily na molo netradičně bosy, „obuté“ pouze do stuhy s mašlí uvázané okolo chodidel.

Další dvojpřehlídka patřila Tereze Ledvinové a Tereze Rosalii Kladošové. Tereza Ledvinová nám naservírovala perfektní kolekci v opravdu letním duchu, jež byla rozhodně highlitem celého Prague Fashion Weekendu, a to nejen barvami. Pestré odstíny a pruhy v kombinaci s prošívaným materiály, latexem, a rozevlátými či oversized střihy nás přenesly spolu s pozitivním hudebním doprovodem ke břehům moře. Vyvrcholením celé kolekce pak byly poloprůhledné bílé šaty, ke kterým si modelka vzala místo kabelky do sáčku chobotnici.

Tereza Rosalie Kladošová představila opravdu na první pohled zajímavou kolekci, které dominovala černá v kontrastu s výraznými barvami, a neotřelá kombinace tkanin s předimenzovanými střihy. Tereza se již dříve ve své práci inspirovala gobelíny a motivem kočky, který přenesla i do této kolekce, z modelů tak často kouká kočičí obličej. Celou kolekci pak doplnila plaveckými čepicemi.

Kolekce Jindry Jansové sice hrála spíše tmavšími barvami a jednoduchými střihy, to však bylo příjemným osvěžením po předchozím barevném koktejlu. Přehlídka se skládala pouze z šatů, které byly obohaceny o zajímavé střihové prvky jako spadlá ramena, volány anebo luxusní šály kolem ramen. Šaty nevšedně doplnily i aplikované střapce či výšivky. Celkově modely půsbily velmi čistě, elegantně, ale zároveň nekonvenčně. Originalitu jim ještě přidaly přivázané bambulky na kotnících.

Photos by Lucie Hamplová
SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow