CHECK CZECH FASHION  |

#MBPFW / day 04 / pt.2

11. 9. 2014 |

#MBPFW / day 04 / pt.2

Velké očekávání jsme měli od Ivy Burkertové tvořící pod značkou ODIVI. Pokud Ivinu tvorbu znáte od začátku, nelze si nevšimnout, jak velký kus cesty urazila. Nezklamala a její kolekce a vůbec přehlídka patří podle nás mezi top zážitky celého Prague Fashion Weekendu, nejen díky bubeníkovi, který tak naživo hudebně celou přehlídku doprovázel.

Nová kolekce ODIVI se nese v odstínech bílé, černé a meruňkové. Střihy modelů jsou velmi vzdušné a objemné, pohrávají si s rafinovanou transparentností či  „harmonikovým“ krčením. Celou kolekci doprovázely dřevěné brýle a minimalistické a geometricky zajímavé náramky z limitované kolekce značky Brumley.

Zuzana Kubíčková představila velmi ženskou kolekci, které vévodí královská modrá a červená, dále často v kontrastu s pudrově růžovou či mentolovou. Jemnost modelům dodávají drobné detaily jako mašličky či korálky. Na první pohled velmi cudné střihy dostávají jiný rozměr opět díky transparentnosti. Celá kolekce působila velmi uceleným dojmem, i když na Zuzanu Kubíčkovou byla překvapivě ne až tak výrazná.

Předposlední přehlídka prezentovala kolekci Lay Sedlákové a Mira Saba ve spolupráci s Praguekabinetem. Lay Sedláková představila kolekci s názvem Whatta Luscious, které dominuje umělá lesklá kůžesatén a samet. K vidění byly jak splývavé střihy, tak peplum prvky, celobílé modely se střídaly s šaty ve vínové či tmavě modré barvě. Velmi jemné a něžné modely jsou pak v kontrastu s odvážnějšími korzetovými modely.

Jistou podobnost s trendem v rámci mezinárodní módní scény byly i objemné a bohémské, avšak velmi originální střihy, které byly součástí druhé kolekce Miro Saba. Originálním prvkem zde byly zauzlované šaty, průstřihy či výrazné náušnice a náramky v designu pásku. Hedvábí dodává celé rozevláté kolekci opravdu luxusní dojem.

Po čtyřdenním módním maratonu MBPFW ukončila přehlídka studentů UMPRUM pod vedením Liběny Rochové nazvaná „Red Cut by Aukro“. Konceptem charitativního projektu bylo navrhout 11 modelů z 5m předvybrané červené látky. Kompletní výtěžek z dražby jednotlivých šatů pak půjde na nadaci Taťány Kuchařové „Krása pomoci“. Vítězem se stal opravdu nejoriginálnější model Maroše Barana. Byl doplněn ptačí maskou a rukavicemi ve tvaru pařátů. Porota složená mimo jiné i z Jakuba Polanky, Lukáše Loskota či Jany Knauerové  tak rozhodla o Marošově účasti na MBPFW 2015.

Závěrečný galavečer byl doplněn ještě o tři přehlídky následujících návrhářek. Ivany Kaňovské, která představila černé šaty s kovovými prvky, Markéty Šohajové, která se postarala o opravdu efektní prezentaci svých modelů extravagantní obuvi na netradičních podpatcích s holou patou či plastovou špičkou. kdy pokryla modelky částečně do bahna a celou přehlídku doplnila zajímavou projekcí. A konečně i Markéty Martiškové, která studuje v Antverpách (zahraniční vliv lze snadno poznat) a jejíž modely byly tvořeny jednoznačně nejoriginálnějšími vzory z celého Prague Fashion Weekendu a naprosto ji odlišily od všeho ostatního, co zde bylo k vidění. Její kolekce Life after life tak byla opravdu skvělou tečkou za největší porcí módy sezóny.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow