CHECK CZECH FASHION  |

#MBPFW / Jakub Polanka / SS15′

6. 9. 2014 |

#MBPFW / Jakub Polanka / SS15'

Jakub Polanka znovu potvrdil, že právem patří mezi českou návrhářskou špičku. Jen o málokom totiž můžeme říct, že jeho přehlídka je od začátku do konce show, která publikum baví. To dávali návštěvníci důrazně najevo, když se během přehlídky nebáli odměnit podařené modely potleskem a Právnická fakulta doslova praskala ve švech. Takovou atmosféru zkrátka jen tak něco nepředčí.

Vždy ocením, když návrhář pojme celou kolekci a následně přehlídku jako příběh, který chce divákovi prostřednictvím oděvu vyprávět. Proto mě baví Petra Ptáčková, Vladimír Staněk nebo Zuzana Kubíčková. A Jakub Polanka je rozhodně jeden z nich. Závěrečná znělka jen potvrdila prvotní domněnku, že se Jakub u této fashion show nechal inspirovat Star Wars.

Samotná kolekce se nese v přírodních barvách: bílé, černé, bežové, khaki a šedé, pohrává si s vrstvením, asymetričností a různorodými materiály. K vidění byly totiž nejen pletené modely, ale taktéž téměř transparentní šaty, síťovina s army potiskem, třásně či metalické prvky.  Za zmínku stojí také detaily, kterou přehlídku vyladily k dokonalosti: černé stíny modelek a bílé ledky, výrazné náramky a sportovní boty Prestige. (já si při vyslovení Prestige vybavím jejich spoustu lidmi zbožňovaný a zároveň nenáviděný klasický model, ale jejich současné boty nejsou vůbec špatné!) Skvěle zvolená hudba byla už jen třešničkou na (velmi dobře upečeném) dortu.

Photos by Kuba Feranec
SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow