CHECK CZECH FASHION  |

#MBPFW / Módní maraton startuje!

2. 9. 2014 |

#MBPFW / Módní maraton startuje 3. září!

Do začátku hlavního programu největší módní události v Česku, Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu, už neodpočítáváme dny, ale hodiny. Na co se nejvíc těšíme my? Přinášíme vám tipy, co si z nabitého programu tohoto ročníku vybrat.

3. 9. / Stefan Siegel: Creative enterpreneurship and digital thinking / 16:00-19:30, Wayra, Václavské náměstí

Pokud jste stejně jako my fanoušky digitálních médií (nebo v nich zároveň i pracujete), tuhle přednášku si rozhodně nesmíte nechat ujít. Zakladatel a CEO NOT JUST A LABEL Stefan Siegel pohovoří o tom, jak využít výhod digitálního prostředí a poradí, jak úspěšně prodávat mladé značky.

4. 9. / Fashion talkroom no.8 & no.9 / 10:00, Právnická fakulta UK

A u hvězdných hostů nekončíme! Czech Fashion Council přiveze do Prahy Donalda Potarda, který stál u zrodu značky Jean-Paul Gaultier a 25 let byl jejím generálním ředitelem, úzce spolupracoval také se značkou Hermés a od roku 2012 vede katedru módního designu na College of Art v Paříži. Na Fashion talk room no.8 povede odbornou přednášku na téma brand identity, na něj pak naváže Fashion talk room no.9, jehož téma je módní a autorské právo.

4. 9. / Módní přehlídka AWKWARD / 16:00, Právnická fakulta UK

Pamatujete si na nepřehlédnutelné dinosauří boty? Těmi oslnilo módní duo AWKWARD Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend v roce 2012. Tento rok představí novou kolekci, ve které bude hrát prim živočišný a ekletický potisk, který doplní naopak velmi jednoduché střihy.

4. 9. / Check Czech Fashion Shake / 17:00, La Novesta Gallery

Z přehlídky AWKWARD přijďte rovnou na Check Czech Fashion Shake! Přichystali jsme pro vás módní koktejl, kde uvedeme do prodeje novou kolekci návrháře Pavla Brejchy a šperkaře Hanuše Lamra. To vše za doprovodu skvělé hudby a ve společnosti zajímavých lidí nejen z módní branže. A pokud přijdete včas, můžete se těšit i na speciální dáreček!

Zveme vás na Check Czech Fashion Shake / MBPFW

5. 9. / Módní přehlídka STINAK / 14:30, Právnická fakulta UK

Vladimíra Staňka jsme vám nedávno představili v posledním díle Fashion Confession a i díky tomu víme, že jeho novou kolekci si nemůžete nechat ujít. Vladimír je jeden z mála návrhářů, který se věnuje pánské módě a úspěšně už nějakou dobu spolupracuje s tuzemskou značkou Pietro Filipi. My mu však předpovídáme budoucnost i v zahraničí.

5. 9. / Módní přehlídka Petra Ptáčková / 17:30, Právnická fakulta UK

Na přehlídku Petry Ptáčkové se vážně těšíme. Kolekce na jaro/léto 2015 bude opět pohádková, tentokrát inspirovaná starým čínským románem Opičí král. V ní slibuje Petra záplavu květů, barev a přírodních živlů.

5. 9. / Módní přehlídka Martina Špetlová / 19:00, Právnická fakulta UK

Na novou kolekci módní návrhářky Martiny Špetlové, které žije a tvoří v Londýně, se velmi těšíme! Opět nás čeká kolekce plná prvků, které jsou pro Martinu typické – experimenty s barvou, strukturou a technikou a zejména protkávání různorodých materiálů, hlavně kůže.

5. 9. / Módní přehlídka Jakub Polanka / 21:00, Právnická fakulta UK

Protože Jakub Polanka, který je ale bohužel pouze na pozvánky.

Jakub Polanka

5. 9. / BLUE PAPER PARTY / 23:00, Právnická fakulta UK

Po pořádné porci módy následuje pořádný večírek. Magazín BLUE PAPER ve spolupráci s Noir CAVIAR připravil nezapomenutelnou party, zavítá na ni i speciální host, DJ a model Rick Genest aka Zombie boy! Dress code akce: totally look black.

6. 9. / Módní přehlídka TIQE by Petra Balvínová / 14:30, Právnická fakulta UK

Nemůžeme se dočkat kolekce, ve které Petra Balvínová slíbila experimentovat se solárními panely!

Petra Balvínová

6. 9. / Módní přehlídka La Formela / 16:00, Právnická fakulta UK

La Formela nás vždycky dostane! Letos slibuje toto česko-slovenské trio kolekci inspirovanou krajinou, výtvarným uměním a – PUNKem! Těšíme se!

6. 9.  / Módní přehlídka Boris Hanečka / 19:00, Právnická fakulta UK

Taky vás vždycky fascinoval výtah paternoster? Nebyli jste sami! Právě jím se nechal slovenský módní návrhář Boris Hanečka inspirovat v kolekci, kterou na MBPFW představí. „Ideový základ kolekce se odvíjí právě od jeho mechanismu, který je založen na potřebě lidí svobodně nastupovat a vystupovat, neustále se přesouvat, kolísat. Vizuálně se pak výtah v modelech odráží orámováním jednotlivých výseků, z nichž vzniká v siluetě koláž ústící do hry s proporcí,“ vysvětluje Boris.

7. 9. / Módní přehlídka Pavel Berky & MIK /11:30, Právnická fakulta UK

Pavlova kolekce na jaro/léto 2015 bude oslavovat ženu. Inspiroval se v jemu tak blízkém folklóru a jeho transformací do současnosti. A těšit se můžeme také na zajímavé materiály, které Pavel Berky pro svou novou kolekci vybral. Spolu s ním se představí i Jana Mikešová tvořící pod značkou MIK. Její tvorba je v Česku unikátní, vyznačuje se totiž ruční pletáží a již téměř zapomenutými technikami drhání a předení. Kolekce s názvem Vesna bude čerpat ze slovanské identity, kterou přenese do současného oděvu.

Pavel Berky

7. 9. / Módní přehlídka Zuzana Kubíčková / 17:30, Právnická fakulta UK

Módní show Zuzany Kubíčkové nás pokaždé nadchla, a tak s napětím očekáváme, co přinese tento rok. Zuzana prozradila, že svou novou kolekci postavila na principu neviditelného kontrastu, a to nejen v použití barev, ale i materiálu.

7. 9. / Módní přehlídka Lay Sedláková a Miro Sabo /19:00, Právnická fakulta UK

Na rozvinutou diplomovou kolekci Lay Sedlákové „Whatta Luscious“ jsme zvědavé už od té doby, co jsme na našem webu představili její „work-in-progress“ Ongoing DP Collection!

Photos by: Jan Durina for THE EDITORIAL // BLUE PAPER special issue – #MBPFW guide /
SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow