CHECK CZECH FASHION  |

SCI-FI SAFARI 2014 / Jdeme do finále!

24. 9. 2014 |

SCI-FI SAFARI 2014 / Jdeme do finále!

V návaznosti na projekt Shooting Fashion Stars se nám 29.září představí kolekce pěti nadějných módních návrhářů ve Fashion Clubu na Náměstí Republiky. Předsedkyní poroty a zároveň i producentkou celého konceptu je Olo Křížová. Do května mohli tvůrci porotě posílat své kolekce a pěti nejlepším se dostane šance prezentovat své modely nejen předním módním návrhářům jako např. Jakubu Polankovi, Monice Drápalové či Borisi Hanečkovi, ale i médiím a veřejnosti.

Před pondělním finále vám nyní přinášíme malou ochutnávku toho, na co se můžete těšit, a zároveň Vám představujeme oněch 5 vyvolených.

Adam Ptáček

Adam Ptáček má z poloviny ekvádorské kořeny a na jeho osobnosti i tvorbě je to dobře znát. Jihoamerický styl se projevuje zejména v barevnosti kolekce. Adam se už od malička zajímá o asijské umění a barokní sloh, což rovněž komponuje do svých modelů. V jeho případě neplatí, že méně je více, ale že čím víc, tím líp. Adamovi se však velmi povedeně daří skloubit opulentnost s elegancí. V prezentované kolekci najdeme nejrůznější vzory a barvy, které se krásně vyjímají na elegantně střižených modelech. Detail jednoho z modelů vidíte i na úvodní fotografii článku.

Anna Marešková

V případě Anny Mareškové se můžeme těšit na opravdu unikátně zpracovanou kolekci. Anna se inspirovala samotnými střihy, ale na své modely je zakomponovala trochu netradičně. Neboť Anna studovala i design obuvi, její až futuristická kolekce bude doplněna i originálními botami na platformách. Námět k jejich tvorbě čerpala v architektonických prvcích schodiště.

Lenka Mlynarčíková

Lenka, tvořící pod značkou ESHA, vystudovala design obuvi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíņě. Věnuje se však i designu oděvu a doplňků, a to velmi úspěšně. Tématem její kolekce jsou prvky 90.let a jejich implikace do současnosti. O tom svědčí i volba moderních materiálů jako např. neopren, teplákovina či 3D síťovina. Nebudou chybět ani stále oblíbenější doplňky sportovního stylu v podobě ledvinek, baťohů nebo kšiltovek.

Kristina Synek

Kristina o sobě říká, že je flexibilní, kreativní a inovativní člověk, jehož velkou zálibou je geometrie, nové technologie a jejich použití v praxi. Tyto témata jsou pak stěžejní inspirací její kolekce. Využívá zde Archimédovských a Platónských těles, které jsou aplikovány nejen jako potisk, ale také jako celý tvar. Geometrického tvarování Kristina docílila využitím nové metody 3D tisku. Tato kolekce bude opravdu náhledem do budoucnosti.

Markéta Martišková

Markéta se dle svých slov obecně inspiruje vlastní životní zkušeností, a to zejména otázkou peněz či reklamy a jejího vlivu na lidi. „Chceme splynout s davem, ale zároveň se odlišovat.“ To je heslo, kterým se Markéta řídila při volbě barev a zvolila modrou. I když tato barva dominuje, bude doprovozena i bílou anebo růžovou. Nejvýraznějším prvkem kolekce jsou určitě 3D květinové aplikace, které Vám splynout s davem rozhodně nedovolí.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow