CHECK CZECH FASHION  |

7 rad, jak přežít podzim / #autumnessentials

26. 10. 2014 |

7 rad, jak přežít podzim / #autumnessentials

Přiznám se vám zcela otevřeně. Nesnáším podzim a sychravé počasí. Jsem tvor, který rád nastavuje tvář slunci a nic ho nedělá šťastnějším, než se rozvalit někde u vody, čerpat solární energii a za teplých letních nocí se vracet z party v tílku maximálně s lehkým svetříkem. Pokud jste podobného založení, vězte, že nesmíme sedět v koutě, stěžovat si, ale tohle období si zpříjemnit a učinit ho snesitelnějším. Snažila jsem se najít pár pozitiv, proč stojí za to žít i na podzim.

1. Teplé maxisvetry

Máte výmluvu, proč beztrestně nosit huňaté pohodlné svetry. Jakmile se zahřeji, zabalím se do co největšího a nejteplejšího svetru, jdu psát seminárky nebo koukat na film. Ano, tepelná izolace, uplatňujeme těžce nabyté znalosti z fyziky! Maxisvetry však nejsou záležitostí jen na doma. Stačí jej např. přepásat zajímavým páskem a hned máte z pohodlné záležitosti i módní kousek do školy či do města.

2. Voňavé serepetičky

Toto je souhrnný název pro vše úžasně voňavé, pro zimu nezbytné. Není nadto si zpříjemnit večer při jakékoli činnosti svíčkou, aromalampou nebo relaxovat a uvolnit se koupelí s esenciálními olejíčky či voňavými bathbombs. Nejvíc jsme si oblíbila koupelové bomby a další vychytávky pro koupel od LUSH, které navíc občas v sobě skrývají různá překvapení v podobě třpytek či sušených okvětních lístků. Moje úchylka došla tak daleko, že pro každé roční období jsem vybavena jinými vůněmi. Na jaře květinové, přes léto svěží, na podzim dřevité a nasládlé, v zimě vanilkové, perníkové nebo skořicové.

3. Chlupaté ponožky

Když na mě v zimě doma zazvoníte, budu mít na sobě nejspíš svůj plyšový župan a chlupaté teplé ponožky. Ano, nejspíš byste se mi smáli, ale mohla bych takto pohodlně trávit hodiny! Však víte, jak se říká, hlavně klid a mít nohy v teple. ;)

4. Kožené boty

Použijte sychravé počasí jako oprávněný argument, proč si koupit ty drahé kožené boty, nad kterými slintáte už dva měsíce. Tímto nechci říct, že kvalitní kožené boty by se měly nosit jen určitá období v roce. Ale v případě podzimních plískanic to platí dvojnásob. Neznám nic horšího, než když vám nateče do bot, promoknou ponožky a vy máte teprve celý den před sebou. Zlo největšího kalibru! Opravdu, vyplatí se investovat do kvalitního páru (a impregnace), který vám vydrží i více než jednu sezonu a neumrznete v něm. Tip: skvělé kožené kozačky na podzimní plískanice seženete třeba v outletovém centrum Freeport, případně v jiných podobných centrech blízko vašeho bydliště!

5. Koření podzimu

Přes léto jím hlavně saláty a studenou kuchyni, na podzim naopak miluju trošku těžší a kořeněná jídla. Obecně ráda v kuchyni používám nejrůznější exotická koření jako adžika nebo zázvor a mezi má oblíbená podzimní jídla patří třeba chilli con carne nebo kuřecí s masalou. Pokud rádi exprimetujete, doporučuji si koupit směs na čaj s názvem „dáta masala„, jehož základem je bílý pepř a kardamon, a uvařit si v pohodlí domova tento tradiční indický nápoj. Protože jak se říká, hrníček dobrého čaje (a nemusí to být zrovna tento indický) zlepší všechno! ;)

6. Relaxace

Jsou to právě studenější roční období, která přejí různým relax a wellness pobytům a procedurám. Je fajn zapomenout na zimu venku a prohřát své tělo během příjemného kosmetického rituálu. V Éminence Beauty Day Spa v srdci Prahy vás usadí na předem vyhřáté lůžko, nasadí vám teplé papuče z vlny a můžete se nechat hýčkat. Vaši pleť prohřeje třeba maska z pálivé maďarské papriky a kůži vám hezky prokrví a zvláční také masáž obličeje a horních i dolních končetin. Navíc vás kosmetičky masírují vždy úžasným olejem (můj favorit je jasmínový s mandarinkou), po kterém voníte ještě celý zbytek dne. Pokud se chcete ocitnout v sedmém nebi a na chvíli zapomenout na veškeré starosti, určitě si tento kosmetický rituál alespoň na podzim dopřejte a načerpejte nezbytnou energii!

7. Výstavy

Nevím, jak vy, ale i když miluju umění a nejrůznější výstavy, během jara a léta na ně moc nechodím a využívám teplého počasí k jiným, hlavně venkovním, aktivitám. Naopak podzim návštěvě muzejí vyloženě přeje! Zajděte si na zajímavou výstavu nebo do muzea, jehož návštěvu už nějakou dobu oddalujete. Doporučuji například komentovanou prohlídku v Muzeu Kampa, která pro mě byla skvělým zážitkem (pokud máte rádi Františka Kupku, dozvíte se spoustu zajímavostí z jeho života), nebo se podívat, co se zrovna děje v Galerii Rudolfinum.

voňavé doplňky pro koupel LUSH / svetr Mango / hrníček a svíčka Nordic Day / kozačky GEOX via Freeport

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow