CHECK CZECH FASHION  |

Central European Fashion Days / pt.3

9. 10. 2014 |

Central European Fashion Days

Náš výlet do Budapešti na Central European Fashion Days uzavřela soutěž mladých talentů s názvem Gombold Újra! Tato soutěž se konala již počtvrté, ale letos se poprvé mohli účastnit také designéři z ostatních zemí Visegrádské čtyřky: kromě Maďarska tedy z Polska, Česka a Slovenska. Třešničkou na dortu byla také účast mezinárodně velmi úspěšné maďarské modelky Eniko Mihalik, která se jinak v Maďarsku jako modelka již přehlídek téměř neúčastní. 

Tato soutěž se od mnohých českých aktivit podobného směru odlišuje tím, že je zaštítěna maďarskou vládou a vítěz každé ze dvou kategorií obdrží finanční odměnu ve výši 10 000 eur, která mu má pomoci jeho talent rozvíjet a podpořit v dosavadní činnosti. Do finále této soutěže postoupila z Čech pouze Antonína Zablotská, jejíž kolekce otevírala celou přehlídku a nádherné červené šaty z její dílny si oblékla právě Eniko Mihalik.

Vítězem v kategorii nejlepší oděvní kolekce z regionu Visegrádské čtyřky se stala Domi Gryzbek z Polska, v kategorii módních doplňků zvítězilo duo Viola Balázs & Tamás Szécsi. Speciální cenu pak dostalo trio November, které tvoří Réka Hársfalvi, Nikolett Schütz a Boldizsár Szenteczki, její součástí je speciální odborný konzulting, marketingové vzděváváni a podpora na jeden rok při rozjezdu značky.

Je pouze škoda, že o tuto soutěž a event obecně mezi českými návrháři zatím není moc zájem, jelikož je to vzhledem k přítomnosti mezinárodních nákupčích a výhry této nemalé částky skvělá příležitost, jak dostat svou tvorbu za hranice. Doufejme, že příští rok se rozhodne naši zemi reprezentovat více našich návrhářů, neboť mezi ostatními zeměmi by rozhodně nezapadli, naopak, dle našeho názoru, spíše vyčnívali.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow