CHECK CZECH FASHION  |

Designblok 14′: Fashion Stage!

10. 10. 2014 |

Designblok 14': Fashion Stage!

Je tady Designblok. Již tradiční akce, která dává prostor prezentaci produktového designu i nejnovější tvorbě módních návrhářů. Místem konání letošního Fashion Stage je i pro tentokrát odsvěcený kostel sv. Šimona a Judy v Dušní ulici. Koloběh přehlídek začne v pátek v podvečer kolekcemi tří českých návrhářů – Hany Zárubové, Moniky Drápalové a Pavla Brejchy. Po sérii zvučných jmen pak přijdou na řadu nadějní návrháři jako Lenka Vacková, Renata Dračková nebo Lukáš Spilka. Četné účasti se bude těšit i zahraniční módní scéna, v rámci které budeme mít možnost zhlédnout kolekce antverpských návrhářů a své zastoupení bude mít i Polsko či Německo.

Výběr akcí, které byste si neměli nechat ujít!

10. 9. / Hana Zárubová / 18:00, Fashion Stage Kostel sv. Šimona a Judy

Oděvní designérka roku 2010 bude prezentovat kolekci podzim/zima 2014 s názvem “IFORM“. Hana tvoří pod autorskou značkou a společně se  Štěpánem Malovcem navrhuje limitované kolekce oblečení a doplňků “no“.

10. 9. / Nike Sportswear Party / 19:00, Superstudio Hra

Nike Sportswear Party nabízí vskutku lákavý program. Představení nové zimní kolekce Nike doplní vystoupení La Putyky a hudební set radia Expres. Návštěvníky mimo jiné čeká styling session s Check Czech Fashion a kosmetikou Bobbi Brown. A aby toho nebylo málo, budeme soutěžit o super Nike Sneakerboots!

10. 9. / Monika Drápalová / 20:00, Fashion Stage Kostel sv. Šimona a Judy

Módním znalcům není třeba Moniku zdlouhavě představovat. Návrhářka vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, ale jak sama říká, zásadní zkušenosti si přivezla ze svého pobytu v Paříži. Monika mimo jiné působila jako kreativní ředitelka značky Korloff Couture. Její modely jsou plné ženskosti a nádech vysoké krejčoviny se v nich nezapře.

10. 9. / Pavel Brejcha / 21:00, Fashion Stage Kostel sv. Šimona a Judy

Pavlovu kolekci podzim/zima jste mohli vidět již při prezentaci během CCF Shake v Gallery LaNovesta. Pavel představuje kombinaci zajímavých střihů a materiálů, která stojí za podívanou.

11. 9. / Designblok FashionTalent Card:  Lenka Vacková, Renata Dračková / 13:00, Fashion Stage Kostel sv. Šimona a Judy

V rámci přehlídky Designblok FashionTalent Card svou tvorbu představí dvě talentované mladé návrhářky, které byly vybrány odbornou porotou. Obě dívky na Fashion Stage odprezentují své klauzurní práce, které vznikly při studiu Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Lenka Vacková, která studuje pod vedením Liběny Rochové, představí kolekci s názvem “White Coa(s)t“. Renata Dračková vedená Pavlem Ivančicem pak kolekci “Identita s podtématem transformace tradičních ručních technik do současnosti“.

11. 9. / ELLE Talent Card: Narnish / 14:00, Fashion Stage Kostel sv. Šimona a Judy

Obdobný koncept jako Designblok FashionTalent Card nabízí také ELLE Talent Card, která byla pro tento rok udělena projektu Narnish. Pod tajuplným názvem se skrývá dvojice mladých návrhářek a studentek ateliéru Liběny Rochové – Karolína Karpíšková a Sára Beránková.

11. 9. / Lena Lumensky / 22:00, Fashion Stage Kostel sv. Šimona a Judy

Ruská designérka je absolventkou antverpské školy. V roce 2011 vyhrála MANGO Prize for Fashion Design a na Designblok Fashion Stage představí svou kolekci pro jaro/léto 2015.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow