CHECK CZECH FASHION  |

7 rad, jak přežít zimu (a Vánoce)! / #christmasessentials

30. 11. 2014 |

7 rad, jak přežít zimu (a Vánoce!) / #christmasessentials

Jak se připravit na Vánoce a nezbláznit se? Co všechno si nachystat, naplánovat a zprocesovat? Přečtěte si vánoční manuál Check Czech Fashion a vězte, že to zvládnete na jedničku a hlavně s radostí! ;)

1. Plánujte!

Zpříjemněte si jeden ze zimních sychravých večerů tím, že si zapálíte příjemnou svíčku nebo rozsvítíte vánoční světýlka, uvaříte si domácí svařák s karamelem a skořicí nebo si užijete teplé kakao v tom největším hrníčku, který najdete, a pustíte se do plánování.

Plánování je totiž klíčem k tomu, abyste se z Vánoc nezbláznili. (Pořád ale potřebujete spoustu sil na otázku „Co si přeješ k Vánocům?“, kterou vás rodina atakuje už od konce září!)

Důležité je začít včas. Vánoce jsou krásné svátky a nevidím důvod, proč se jimi netěšit už od poloviny listopadu. Sedněte si na pohovku, otevřete notebook, zapněte tablet nebo nalistujte čistou stránku ve vašem bloku a sepište si, na co všechno nesmíte zapomenout. Důležité informace nebudete muset držet v hlavě a místo toho si budete moci dopřát třeba dlouhou koupel! ;) A co by takový plán měl obsahovat? Kdy upečete 3 druhy cukroví (ani víc, ani míň, nemá to cenu!), kdy uklidíte (ale žádné bláznění, není žádný důvod, proč dělat generální úklid před Vánocemi (!), stačí poklidit tak jako obvykle a ten „velký“ nechat s klidem na jaro), kdy nakoupíte/vyrobíte dárky a jaké, kdy si pojedete pro stromeček a pro jmelí a kdy budete odpočívat a užívat si Vánoce!

7 rad, jak přežít zimu (a Vánoce!) / #christmasessentials

2. Zdobte!

Výzdoba v obchodních centrech od začátku října mi vadí. Stejně tak mi vadí i vánoční letáky, reklamy a produkty, které mnohdy potkáte v potravinových řetězcích skutečně už v září. Co mi ale nevadí je dekorace a vánoční výzdoba doma. Tu naopak naprosto zbožňuji. Skvěle rozzáří sychravé večery a dům nebo byt nádherně zútulní. Pravidelně zdobím kliky u starých dřevěných pražských oken – na jedné mám keramický jelení parůžek a na druhé keramické jmelí – a vůbec keramické ozdoby vypadají skvěle! Mám ráda i výzdobu na konferenčním stolku. V misce naskládané vánoční baňky a uprostřed ta nejvoňavější svíčka. Dopustit nedám ani na hrníčky se zimními motivy, řetězy s žárovičkami, vánoční ubrousky nebo čerstvé zelené jmelí ve váze.

3. (Ne)Nakupujte!

Pro mě jsou Vánoce hlavně o dělání radostí. A je mi jedno, jestli radost způsobí něco, co sama vyrobím, nebo něco, co jsem koupila. Tak či onak, jde hlavně o to, že dárkem dáváte najevo, že přemýšlíte, co by se vašemu blízkému líbilo a snažíte se přijít na to, čím ho potěšit. U nás doma je tradicí, že si na každé Vánoce připravujeme různé překvapení, hry a vtipy. Odborníkem v této disciplíně jsem já a táta, který jednou připravil hledání hlavního dárku dle indície „Jsem pod stromem“, kterým, jak se později ukázalo, byla palma v květináči. Nález trval odhadem 78 minut. Také jsem od něj dostala dárek s trefným nápisem „Záře, Báře“. Co myslíte, že v balíčku bylo? No jasně, že žárovka… Vloni dostala ségra 12 x set kontaktních čoček a já, když mi bylo deset, konzervy kondenzovaného hrášku. Já si zase vtipně vyhrála asi 5 let zpátky, kdy jsem každému z rodiny zabalila něco, co už dlouho měli. Pro ségru plyšáka, pro mamka příbory – jak nadšená byla! – a pro tátu nějaký starý hudební nástroj, který, jak jsem později zjistila, celé 2 měsíce hledal, protože ho chtěl někdo jako starožitnost koupit. Musím říct, že jsme se nasmáli. Takže nutně nenakupujte. Důležité je se dobře bavit a nespolknout kapří kost!

7 rad, jak přežít zimu (a Vánoce!) / #christmasessentials

4. Opakujte!

Ano, opakování je matka moudrosti. Otevřete tedy seznam a mrkněte, co jsme v bodě 1. naplánovali. Přitom si můžete vychutnat teplý svařák, punč nebo nejrůznější „winter edition“ čaje se skořicí, hřebíčkem a badyánem! Miluju, když mám takto provoněný byt a už se těším, až se zase s přáteli sejdeme u mě doma na předvánočním pečení perníčků (potvrzeno v bodu 5.!) a budeme popíjet svařák.

5. Relaxujte!

Když už jste si pustili Lásku nebeskou, Sám doma, Chobotnice z druhého patra nebo Popelku, vyrochnili se ve voňavé vaně s bathbombsužili si horké kakao a zapálili si nejlepší vánoční vonný vosk od Yankee Candle (například vůně Christmas Memories nebo Sugared Apple), pusťte se relaxačním tempem do „práce“. Ptáte se, proč jsem dala práci do závorek? Odpověď je jednoduchá, užívejte si a relaxujte u pečení cukroví, balení dárků nebo dekorování bytu. Neberte to jako něco, co „musíte udělat“, ale jako něco, co chcete udělat a co si budete užívat!

7 rad, jak přežít zimu (a Vánoce!) / #christmasessentials

6. Kontrolujte!

Hádky na Štědrý den jsou taková česká klasika! :D Vždycky se prostě něco… Jednou chybí sušené datle, podruhé sušené fíky, pak není hrášek do salátu nebo je vybitá baterka ve foťáku (doporučuji si rovnou pořídit dvě!). Taky nám vloni dohořely lodičky, na které se letos zapomnělo, nemáme ananasový kompot a chybí prskavky. A nehorší ze všeho je, že se dalo vařit málo brambor! Takže se vrátíme k bodu 1. a zapíšeme si za uši, že musíme naplánovat veškerá „must-have“ celé rodiny. A jako must-have počítáme i babiččinu posedlost narovnat a zachovat každý použitý balící papír pro další generace. Doporučujeme tedy usadit babičku co nejdále od jejího zetě a nůžky na stříhání mašliček používat jenom tupé, dětské. Děkujeme, Ježíšku!

 7. Užívejte!

Zazimujte se a vyražte na pořádnou dlouhou zimní procházku! Rozhodně ale neopomeňte vrstvení a užívejte si všechna ta tílka, košilky a svetry, … je totiž potřeba, aby bylo tělo před zimou řádně ochráněno a to nejlépe několika vrstvami oblečení. Neopomíjejte ale ani péči o pleť! Červená jablíčka a zmrzlá špička nosu je sice roztomilá, ale pleť si vyžaduje v zimně speciální pozornost! Hydratační kosmetiku schovejte na léto a na zimu se vybavte hloubkově vyživujícími a mastnějšími přípravky, které nejsou na bázi vody. A až se vrátíte, doporučuji si užít třeba saunu.. :)

7 rad, jak přežít zimu (a Vánoce!) / #christmasessentials

adventní svícen Nordic Day / vánoční ozdoby La Natura / cupcake a perníčky PunkRockCakes / svíčka a vosky Yankee Candle / balzám na rty Nordic Day / keramická ozdoba jmelí Nordic Day / hrneček Teribear / jelen Nordic Day

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow