CHECK CZECH FASHION  |

Na cestách s injekční stříkačkou! / #travelessentials

16. 11. 2014 |

Na cestách s injekční stříkačkou! / #travelessentials

Články typu „Co nosím v tašce“ či „Co sebou na dovolenou„, mívají zpravidla úspěch. I já jsem se rozhodla poodhalit obsah své cestovní tašky a s ním i část svého soukromí… Tentokrát tak trochu mimo svět módy a kosmetiky…

Miluji cestování. Poznávání nových míst mě nabíjí pozitivní energií a to i za předpokladu, že se jedná o cesty pracovní. Letos jsem se díky práci i soukromým výletům dostala mimo svou rodnou zemi celkem osmnáctkrát. V návaznosti na charakter výletu vypadá obsah mého kufru vždy jinak. Dvě věci mě ale na cestách doprovází vždy. Pas a injekční stříkačka.

Mám trombofilii. Poruchu způsobující zvýšenou srážlivosti krve, která může mít při zanedbání prevence fatální následky. Nemocí, o které bych se nebýt své maminky lékařky, zřejmě nikdy nedozvěděla, je postižený každý dvacátý člověk v Evropě a to jak z důvodu dědičné dispozice, tak následkem špatné životosprávy (kouření, zvýšený cholesterol, hormonální antikoncepce apod.). Ačkoliv se nejedná o nic příjemného, doporučuji všem z vás vyšetření absolvovat a zjistit, zda do rizikové skupiny náhodou také nepatříte. Nesnáším nemocniční prostředí, odběry krve a injekční stříkačky, ale „jistotu“, že se na každé ze svých cest dočkám cíle, nic nenahradí.

Kam na vyšetření?

Většina lékařů vám o možnosti vyšetření trombofilie nikdy neřekla a asi ani neřekne. A to ani v případě, že vám s klidem předepisuje hormonální antikoncepci. Smutné. Abyste mohli být  vyšetřeni, musíte vyvinout vlastní aktivitu, ptát se a pokud mě paměť neklame, tak si i připlatit. Osobně mám zkušenost s Trombotickým centrem VFN na Karlově náměstí, ale věřím, že míst k vyšetření je vícero.

kožená kapsička na drobné GANT / brýle Ray Ban via Optique Palladium

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow