CHECK CZECH FASHION  |

7 dní bez sladkého

13. 12. 2014 |

7 dní bez sladkého / #ultimatechallenge

Jsem čokoholik. Snad žádný druh potravy ve mě nevyvolá takovou touhu jako kousek čokolády. Nepatřím mezi jedince, kteří by v jídle neznali míru a všeobecně dávám přednost zdravému životnímu stylu. Maličkou sladkost ke kávě si ale dopřeji každý den. Výzvu 7 dní bez sladkého jsem se rozhodla přijmout ze zvědavosti a také jako prevenci proti ochutnávání vánočního cukroví.

1. den

První den své sedmidenní výzvy bez sladkého zahajuji v letadle z New Yorku do Amsterdamu. Pár hodin před příletem nám letuška servíruje snídani, která je >jak jinak< sladká. S těžkým srdcem odkládám krabičku naplněnou borůvkovým koláčem s drobenkou a říkám si, že dnes už to prostě zvládnout musím. Jak šeredně jsem se zmýlila! Po 32 hodinách bez spánku a tří hodinovém Check Czech Fashion meetingu se zoufale vrhám na mini cupcake od PunkRockCakes. Byl to ten na fotce, ten s černou kytkou. Dnes jsem prohrála.

2. den

Mít kancelář v blízkosti Staroměstského náměstí je v adventním čase poněkud zrádné. Všude voní trdelníky a palačinky! Dnes jsem ale měla tolik práce, že jsem náměstím jen prolétla. Během dne jsem si nestihla uvařit kafe, natož myslet na sladkosti. Aneta vs. sladkosti, skóre 1:1!

3. den

„Dáš si se mnou na půl Sachr?“. zazněla první věta hned po probuzení. A sakra! Nejradši bych se na dort vrhla, ale smutně (opravdu velmi smutně!) ochutnávám jen malý kousíček a odcházím do práce. V pravé poledne zazvoní na dveře kanceláře kurýr, který si měl vyzvednout a odvézt obálku. Jenže místo, aby ji vzal a odešel, mi výměnou cpe obrovskou krabici. Šokovaně podepíšu příjmový arch a táhnu krabici do kanceláře. Celý Vesmír se proti mě spolčil! Kromě alkoholu je totiž krabice plná vynikajících čokoládiček Lindt. Trpím. Opravdu trpím. Nechávám krabici v kuchyňce a radši se jdu zakousnout do jablka. Ach jo.

4. den

Celý den pobíhám po centru, stíhám hodinu ve fitku a večerní akci na extrémně vysokých podpatcích. Chuť na sladké mám, ale během dne to zvládám až překvapivě dobře. Problém nastává až po příchodu domů, kdy se kuchyní a obývákem nese vůně připravovaného cukroví. V rámci zachování vlastní hrdosti procházím kuchyní, obývákem a mířím do pokoje. Radost nad vítězstvím mi ale kazí fakt, že mamka v chodbě zapálila Yankee Candle, která voní stejně dobře jako všechno to sladké! Proč musí Vánoce vonět tak dobře?!

5. den

Páteční večer trávím ve škole na přednášce Teorií mediální manipulace. Jsem unavená a tělem bych docela ráda prohnala nějaký ten hezky vypadající sacharid. Světe div se, končím opět u ovoce.

6. den

Celou sobotu jsem strávila v posteli. Jsem neuvěřitelně vyčerpaná, stále na mě působí jet lag. Musím říci, že spánek je dokonalým lékem na jakékoliv touhy po jídle, sladké nevyjímaje. Den zakončuji posezením s kamarádkou v baru. A na sladkosti opravdu nepřišla řeč.

7. den

Po dvouhodinovém focení v mrazivém počasí bych si nejraději dopřála horký čaj s ovocným koláčem. Smutně se ale s představou sladké odměny loučím a svůj žal zalévám vylouhovaným zázvorem. Jsem opravdu ráda, že můj týden bez sladkého končí.

Když to shrnu, souhlasím s tím, že je důležité mít přísun sladkého pod kontrolou a čas od času je cíleně vyměnit za ovoce. Sladká tečka v podobě čtverečku čokolády za jídlem nebo ke kávě je ale součástí mého rituálu, který si neuvěřitelně užívám. Takže, po troškách až na věky, dokud nás cukrovka nerozdělí!

POZOR SOUTĚŽ!

Abyste si také pořádně osladili život, připravili jsme pro vás soutěž o kuchařku Sladké Bary, které jsme doslova propadli! Stačí, když nám napíšete, co by podle vás mělo být tématem další Sedmidenní challenge. Svou odpověď zasílejte spolu s kontaktní a korespondenční adresou nejpozději do 19. 12. 2014 na adresu barb@checkczechfashion.cz. Tři nejzajímavější nápady odměníme super sladkou knížkou!

 Kdo vyhrál?

Vyhrává Anna R., Anna D. a Lucia P., gratulujeme! :)

// Soutěž trvá od 13. 12. 07:00 do 19. 12. 23:59. Registrací do soutěže dáváte portálu www.checkczechfashion.cz souhlas k uchování osobních údajů (jméno a příjmení, email) za účelem organizace a vyhodnocení soutěže a určení výherců (které proběhne do 10-ti pracovních dnů od ukončení soutěže), rozeslání výher (které proběhne do 10-ti pracovních dnů od vyhlášení vítězů) a prezentace výsledků soutěže veřejnosti a souhlas k užití vašeho emailu v budoucí komunikaci portálu Check Czech Fashion. Pořadatel soutěže je oprávněn jednostranně bez náhrady změnit pravidla soutěže v průběhu jejího trvání. Účast v soutěži ani výhry není možné vymáhat právní cestou ani alternativně plnit v penězích. Z odpovědí vybere tým Check Czech Fashion tři nejzajímavější.
SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow