CHECK CZECH FASHION  |

7 dní v New Yorku / #ccftravels

1. 12. 2014 |

7 dní v New Yorku / #ccftravels

V New Yorku sněží. Je tam nesnesitelná zima. Přesně s takovými informacemi jsem se střetávala celý týden před odletem. Mírně nesvá, ale s dostatečnou dávkou enthusiasmu jsem se vydala vstříc městu, které mě vždy nabije pozitivní energií. S poloprázdným kufrem, novými vlasy a zásobou injekčních stříkaček

1. den (pondělí)

Ráno prší a je zima. Kolem desáté se jako mávnutím kouzelného proutku mračna roztahují a kromě slunce přichází také značně vyšší teploty. Zbytečně sebou po nákupech vláčím zimní kabát a šálu. Moje nadšení z nového prádla Victoria’s Secret a pobíhání po Macy’s ale nic nezkazí.

2. den (úterý)

Obloha nad Manhattanem je zatažená. Optimismus se mě však stále drží a téměř bez váhání se pouštím do dalších nákupních a gastronomických dobrodružství. Vůbec poprvé navštěvuji mexický fastfood Chipotle a musím uznat, že jim jdou tacos výborně!

3. den (středa)

Ani dnes se počasí nelepší. Kombinace deště, sněhu a velkého mrazu ve mně nevyvolává velkou touhu vrhat se do víru newyorského života. Polehávám, pracuji na hotelu a prakticky jediný výlet do mrazivého počasí absolvuji kvůli nákupu jídla a kafe.

4. den (čtvrtek)

„Happy Thanksgiving day!“, snáší se ze všech stran. Největší svátek v roce berou Američani skutečně vážně. Většina obchodů je zavřena a na vstupních dveřích restaurací visí slavnostní menu, jemuž vévodí i nám Evropanům známý krocan a dýňový koláč.

5. den (pátek)

Šílenství jménem Black Friday vypuklo už v brzkých ranních hodinách. Celý Manhattan je v obležení nákupu chtivých davů a je skutečně velmi obtížné pohnout se jakýmkoliv směrem. V obchodech, v ulicích i restauracích je hlava na hlavě. Díky bohu, že už alespoň neprší. Večer končím zalezlá v posteli s šálkem horkého kakaa a láskyplně si prohlížím svou vybojovanou kabelku.

6. den (sobota)

Předposlední den naší návštěvy New Yorku jsme se rozhodli strávit aktivně. Hned po snídani vyrážíme na procházku k Central parku a hned poté se přesouváme na hokej do Madison Square Garden, kde nás čeká podívaná v podobě utkání New York Rangers a Philadelphia Flyers. Tento nevšední zážitek doporučuji každému (i těm, kteří nepatří mezi extrémní hokejové fanoušky), atmosféra je skutečně strhující!

7. den (neděle)

Pokud patříte stejně jako já k lidem s citlivým žaludkem po probuzení, nedoporučuji vám snídani v hale Grand Central Terminal. Požitek z přitažlivě vypadajícího jídla vám totiž může zkazit nevábně vonící sousedé u vedlejšího stolu. Silný zážitek přebíjím procházkou na čerstvém vzduchu a loučím se tak s energií překypujícím městem mrakodrapů, které nikdy nespí.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow