CHECK CZECH FASHION  |

Australia diary / #ccftravels

12. 1. 2015 |

Australia diary

Austrálie je zemí celoročního tepla, optimistických lidí, azurového moře a dech beroucí přírody. Naše cesta začala v samotném Sydney, které je domovem pro více než 4,5 milionu obyvatel. Po bujarých novoročních oslavách jsme vyrazili na cestu po pobřeží směrem k dalšímu velkému městu, kterým je Brisbane. Trasu jsme ale rozfázovali tak, abychom měli dostatek času užít si australskou krajinu v celé její kráse. A samozřejmě jsme sebou měli foťák!

Sydney – pokud se někdy do tohoto města dostanete, doporučuji vám zajít na snídani do The Reservoir, projít si Art Gallery of New South Wales a samozřejmě neopomenout známý Opera House.

Gosford – vesničku severně od Sydney jsme navštívili hlavně kvůli její krátké vzdálenosti od Walkabout Wildlife park, kde jsme měli možnost zakusit pravou australskou divočinu. Jestli jste si stejně jako já vždycky toužili pochovat koalu, určitě se určitě zastavte.

Newcastle – první den v Newcastle jsme byli trochu v rozpacích. Druhé nejstarší město Austrálie lákalo na autentickou atmosféru, se kterou jsme se ovšem setkali až pár hodin před odjezdem. Aby se vám nestala podobná věc, zamiřte rovnou ke starému bazénu na skalách.

Port Macquarie – pár hodin cesty australskou krajinou vás zaručeně přesvědčí o tom, že se nacházíte na jednom z nejkrásnějších míst planety.

Byron Bay – ráj surfařů a backpackerů, který má své kouzlo! Ve městě si můžete půjčit kolo, pronajmout surf a nebo si skvěle odpočinout v jedné z nedalekých kaváren. My jsme vyzkoušeli The Eatery, ale doporučuji otestovat i nedaleký Folk Kiosk.

Gold Coast – po návštěvě přátelského Byron Bay může Gold Coast působit poněkud chladně. To, co mě tady nadchlo nejvíc, byla pláž a designový hipster hotel QT, ve kterém jsme měli možnost bydlet.

Brisbane – pokud patříte mezi milovníky umění, knížek a dobré kávy, navštivte Gallery Of Modern Art na břehu Brisbane river. Já jsem z tohoto místa byla nadšená!

 

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow