CHECK CZECH FASHION  |

7 dní s rtěnkou

7. 2. 2015 |

7 dní s rtěnkou / #ultimatechallenge

S rtěnkou je to trošku jako se sýry. Tak nějak do nich musíte „dorůst“. Mně se vždy výrazné barvy na rtech líbily, ale přiznám se, že mi chyběla odvaha je nosit. Což o to, vždy jsem si nějaký odvážný odstín koupila, nanesla ráno na rty.. a pak jej zase ze rtů smazala. Přišlo mi, že se na mě lidé divně dívají a navíc jsem trpěla komplexem, že mám ve výrazné rtěnce ne úplně lichotivou barvu zubů.

Když jsem se ptala Anet a Bárb, se kterými nemáme problém si cokoli upřímně pochválit či zkritizovat, přesvědčovaly mě o opaku a tvrdily, že si to jen namlouvám. Jenže znáte to, když máte (i bezdůvodný) komplex, je těžké se ho zbavit. A tak jsem spíš než rtěnky nosila lesky a na fotkách se smála zásadně jen „bez zubů“. Při častých foceních, které s Check Czech Fashion realizujeme, se mi líbilo nosit rtěnku čím dál víc a víc. Když nemáte po ruce výrazné doplňky, dokáže rozzářit i ten nejjednodušší outfit.

A tak jsem se rozhodla nechat si zuby vybělit. Zuby si sice čistím klidně čtyřikrát denně, ale přišlo mi, že bělící pasty absolutně nefungují. A tak jsem se objednala na konzultaci na Dentální klinice Jan Stuchlík. Tam mi velmi ochotně vysvětlili rozdíl mezi metodou domácího bělení a ordinačním bělením. Metoda domácího bělení není tak invazivní a navíc je její výsledek dlouhodobější. Probíhá to tak, že vám sejmou v ordinaci otisky: bolesti se nebojte, toto je ta nejnepříjemnější část a zahrnuje pouze to, že chvíli musíte mít v puse nepříjemnou gumovou násadu. A to jsou veškeré nepříjemnosti této metody. :) Poté vám vyrobí na míru podle otisků násadu, do které si budete aplikovat každý večer bělící gel z pohodlí domova, což mně osobně v době zkouškového dost vyhovovalo. Aby byla metoda efektivní, nesmíte po dobu bělení pít a jíst potraviny zabarvující zubní sklovinu. Tedy žádná káva, čaj, červené víno .. no, prostě občas to byla docela fuška! :)

Pro lepší výsledky si můžete nechat násadu přes noc, tak jsem to dělala některé dny i já. Zhruba po týdnu už byly výsledky dost viditelné, alespoň z mého pohledu. Musím říct, že i když to pro okolí tolik znatelné možná nebylo, pro mě teda dost podstatně.

A nastala druhá část mé výzvy. Rozhodla jsem se po bělení celý týden nosit rtěnku. Pro člověka, který na ni není zvyklý, to je docela oříšek. :) Jak jsem dopadla já?

1. a 2. den

Začala jsem víkendem. S CCF týmem jsme totiž fotili a natáčeli nové promo video. A tak první dva dny byly pro mě hodně snadné. Líčila mě šikovná Alena Slavíčková a já jsem se i v hodně výrazné růžové rtěnce cítila skvěle. :)

3. den

V pondělí jsem se vydala do práce s  dost výraznou červenou rtěnkou od Yves Rocher. Přiznám se, že jsem si občas přes den moc nevzpomněla ji znova nanášet, a tak ji jídlo a pití smylo. Takže poučení do příštího dne: nedávat si rtěnku pouze ráno, ale vzpomenout si na ni i během dne!

4. den

Pro 4. den jsem zvolila moji oblíbenou vínovou rtěnku od Forever 21. V tomhle odstínu jsem „ve své kůži“. A tak jsem ani neměla problém ji udržovat celý den. Večer jsem nanesla ještě jednu vrstvu pro výraznější efekt a vyrazila s Anet oslavit úspěšně složenou zkoušku! :)

5. den

Tento den patřil rtěnce lehce do oranžova od Bobbi Brown. Musím říct, že perfektně rozzářila moje černobílé šaty a všimli si jí dokonce i kolegové! Takže jsem se usmívala ještě více než obvykle. ;)

6. den

Tentokrát se do terénu vydávám v hnědovínovém odstínu, který ještě doplňuji leskem. Tahle barva mě hodně baví a myslím, že byla i super doplňkem mé nové žluté mikiny. :) Vzhledem ke světlému odstínu mikiny jsem si ale musela dávat sakra pozor, abych se „nezapatlala“, což se mi stává opravdu často. To je bohužel u rtěnek risk.

7. den

Musím říct, že poslední den challenge už jsem na rtěnky a výrazné odstíny neměla moc náladu.. a tak to mělo dopad i na mou volbu, Vybrala jsem si ne moc výraznou fialovo-růžovou Bobbi Brown se třpytkami. Musím říct, že jsem byla nadšená její konzistencí, skvěle se leskne i bez přídavku lesku na rty.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow