CHECK CZECH FASHION  |

Zanzibar diary / #ccftravels

26. 2. 2015 |

Zanzibar diary / #ccftravels

Když jsem byla malá, dokázala jsem trávit hodiny zíráním na mapu světa a sněním, kam se jednou podívám. Už tehdy mě zaujal africký ostrov s tajemným názvem Zanzibar a slíbila jsem si, že se tam musím jednou podívat. Když jsem pak ještě zjistila, že se na něm nachází nádherné bílé pláže s azurově modrou vodou, můj sen začínal nabírat konkrétní obrysy. A tak v momentě, kdy jsem hledala ideální destinaci, kde bych si po náročných dvou měsících v práci a škole odpočinula, Zanzibar byl jasnou volbou. Protože sny se mají plnit.

Aby bylo jasno,  nejsem zastánce dovolené, kde bych se týden v kuse válela na pláži. Ať jsem sebevíc unavená, nedokážu to. A tak jsem hledala místo, kde bude teplo, krásné pláže, ale zároveň i jiné možnosti, jak se zabavit. To Zanzibar splňuje naprosto dokonale.

Na severu ostrova najdete v oblastech Nungwi a Kendwa ty nejnádhernější pláže, díky kterým si budete připadat jako v ráji. Strávila jsem tady pár dnů, během kterých jsem si skvěle odpočinula, přečetla konečně dlouho rozečtenou knihu, a pila kokosovou vodu přímo z čerstvých kokosových ořechů od plážových prodavačů.

V Cheetah’s Rock jsem se seznámila s ohroženými druhy zvířat, stála půlmetru od lva, pohladila si geparda, krmila kusy masa hyenu, a po ramenou mi poskakovali lemuři a jedli mi ovoce z ruky. Silný zážitek na celý život. Na Prison Islandu jsem viděla desítky želv od těch, které byly staré pár měsíců až po tu, které bylo 119 let. Na státní farmě jsem absolvovala „Spice Tour“, dozvěděla se a na vlastní oči viděla, jak se pěstuje nejrůznější koření od muškátového oříšku, hřebíčku, pepře až po skořici nebo třeba ylang-ylang, který se přidává do Chanelu No. 5. Tato zanzibarská farma dělá dokonce vlastní verzi, kterou pojmenovala Chanel No. 0 a voní naprosto božsky! :)

Zanzibar je zajímavé místo, protože ač v Africe, byl určitou dobu pod nadvládou ománského sultána, a tak se zde mísí africká i asijská kultura, což jde dobře vidět třeba na jídle. Káva se tu pije často s kardamonem, skořicí nebo zázvorem a kromě vyloženě afrických jídel je tu typické také curry na nejrůznější způsoby. A poslední zajímavost na závěr: víte, že se tady narodil a  své dětství prožil Freddie Mercury? :)

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow