CHECK CZECH FASHION  |

7 dní bez auta

1. 3. 2015 |

car-challenge

Svou sedmidenní výzvu jsem zahájila tak trochu nechtěně. Odtažením mého nepojízdného čtyřkolého miláčka do servisu. Diagnóza: odbouchnutá spojka. Můj týden bez auta může začít.

1. den / pondělí

Cesta tramvají a metrem do kanceláře není nijak zvlášť dramatická. Navíc celý den svítí slunce. Dneska to docela jde.

2. den / úterý

Venku je zima a já vláčím tašku plnou věcí. Čeká mě den plný schůzek a bez auta je přejíždění rozhodně složitější. Polovina harampádí zůstává v kanceláři, nejsem schopná to pobrat!

3. den / středa

Není mi dobře a zelená jedu na schůzku metrem. Dnes mi auto strašně chybí. Pohodlí vlastní sedačky, soukromí, teplo a rádio hrající nahlas. Na konci dne padám do postele a stejně zelená jako ráno proklínám tu hloupou spojku!

4. den / čtvrtek

Ačkoliv to mám autem z domu do školy jen pár minut, městskou hromadnou dopravou se cesta protáhne na hodinu. To mi ale dochází pozdě a s papíry v ruce utíkám na autobus. Uřícená přiběhnu do školy a jen tak tak stihnu dosednout na židli. Zvládla jsem to a zkoušku udělala. Ale bylo to o fous.

5. den / pátek

V devět schůzka ve Vodičkově, v deset v Holešovicích a hurá na Moravu za rodinou! Po dlouhé době sedím na sedadle spolujezdce a musím říct, že si to náramně užívám. Spím, sleduji sluncem zalitou krajinu a relaxuju. Čas od času je fajn vypnout a být tím, kdo se veze.

6. den / sobota

Pomoci babičce s nákupem je sice šlechetný čin, ale v případě, že babi sídlí na kopci, vám dá zabrat víc než hodina kardia ve fitku. Okay, dnes mi auto opravdu chybělo.

7. den / neděle

Svůj týden bez auta zakončuji návštěvou opravdového fitka, které je vzdálené několik kilometrů a dojít k němu pěšky je nereálné. V Praze bych jela metrem nebo tramvají, ale město Vsetín tyto možnosti jaksi nenabízí. Půjčuji si tedy auto od rodičů a přemýšlím nad tím, jak se na sportoviště u lesa přesouvají místní.

Není pochyb o tom, že bez auta může člověk fungovat. Výhodou je spousta ušetřeného času, který nepromrháte hledáním místa k zaparkování, a peněz, které nenaházíte do parkovacích automatů. Na druhou stranu, pokud stejně jako já denně převážíte těžké tašky a objemné krabice, auto opravdu potřebujete.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow