CHECK CZECH FASHION  |

#MBPFW / Fall Winter 14/15 // day 02

25. 3. 2015 |

#MBPFW / Fall Winter 14/15 // day 02

Nedělní módní maraton zahájila čistě pánská linie Vladimíra Staňka, který tvoří pod značkou STINAK. Modelům dominovaly transparentní látky, krajkové detaily košil, které Vladimír s úspěchem představil již v minulé kolekci, a motiv srdce, který celou kolekci spojoval (nejen názvem). Vladimír opět oplnil modely také zajímavými doplňky jako batohy, pánské brašny, čepice a šály. Nadchla nás zejména kombinace černé a blankytně modré.

Velkým překvapením byl Lukáš Macháček, který představil impozantní zimní kolekci plnou vrstvení. Zatímco pánské modely byly doplněné o kukly, modelky měly s oblečením sladěný dramatický make-up.

Do hry s tvary se přidala i Daniela Pešková s elegantní kolekcí speciálně tvarovaných svršků. Lesklý materiál a detaily třásní pak obohatily tento futuristický styl.

První část sobotních přehlídek ukončila Mirka Horká, jež se nebála výrazných barev jako modráa oranžová a v blocích je aplikovala na jednoduché střihy. Tentokrát se Mirka pustila nejen do pánských modelů, ale překvapila i kolekcí pro ženy. A musíme říct, že se to povedlo!

Jakub Polanka do kolekce pro podzim/zimu 2015 zakomponoval asymetrické a zauzlované střihy ve vlně, pletenině anebo kůži. Na modelech byly výrazné velmi dlouhé rukávy a práce s kapsami.

Kolekce IAM od Ivany Mentlové byla klasická, plná kůže a kožešin. Nejvýraznější byl černý kožíšek s rezavým melírováním či celokožený outfit sukně s košilí.

Denisa Nová hodně pracovala s beránkem, kterým doplnila transparentní šatičky. Převážně černo-béžové modely zdobily zlaté brože. V této kolekci se barevně vyjímaly výrazné červené flitrované šaty.

Poslední ze čtveřice druhého bloku byla Klára Nademlýnská, jenž představila výrazné rukavice a pozornost strhávající klobouky s tygřím vzorem.

Závěrečná přehlídka jarního MBPFW představila nejextravagantnější kolekce, které vytvořily Martina Špetlová a Petra Ptáčková. Petra opět nezklamala a předvedla zcela ojedinělou kolekci pánského i dámského oblečení včetně speciálních pokrývek hlavy anebo batohů v designu kabátu. Na modely zakomponovala pruhy i puntíky a vybarvila je převážně do šeda, černa, modra anebo tmavě zelena.

Martina Špetlová se nebála zkombinovat vzor s výraznými barvami jako žlutá nebo blankytně modrá a s rozdílnými materiály. Nechyběl netradiční make-up včetně face paintingu. V pánské linii se objevila i hvězda fashion weekendu, slovenský model Filip Hřivňák.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow