CHECK CZECH FASHION  |

#MBPFW / Fall Winter 14/15 // day 01

24. 3. 2015 |

#MBPFW / Fall Winter 14/15 // day 01

Prague Fashion Weekend se letos poprvé dočkal i své jarní verze. Lokací se stala po Právnické fakultě ZIBA, bývalá budova Živnostenské banky. Prostor to byl opravdu úchvatný a ačkoli poněkud menší než v minulých letech, atmosférou nepokulhával. 

První blok módních přehlídek patřil Pavlu Brejchovi, LaFormele, ODIVI a Chatty.

Pavel Brejcha představil kolekci asymetrických střihů ve světlých barvách s výraznými límci, které zapojil i do hairstylu modelek.

Trio LaFormela, novopečený vítěz ceny Grand Designer 2014 v kategorii módní designér, opět pracovalo s plisovanými sukněmi a neobvyklými střihy v kombinaci různých materiálů a výrazných barev jako červená a zelená. Jejich kolekci jednoznačně vévodily červené šaty s černými detaily a vysoké kozačky nad kolena. Zaujaly nás také karabinky nebo výrazné kožené pásky.

Největší úspěch z tohoto bloku sklidila až nečekaně extravagantní červeno-bílo-černá kolekce ODIVI. Iva Burkertová pro svoji značku navrhla hravé modely za použití beraního kožíšku anebo transparentních materiálů.

Ani duo Chatty nezůstalo pozadu a předvedlo velmi efektní a nápadité podzimní/zimní modely, ve kterých nechyběly oversized prvky a zajímavé kožešiny.

V druhém bloku se předvedli Zuzana Kubíčková, Pavel Berky, Petra Balvínová a Michael Kovacik.

Zuzana Kubíčková opět nezklamala a představila velmi originální a ženskou kolekci, do které zakomponovala průstřihy, květinové aplikace a vzory. Nejzajímavějším kouskem byl určitě černobílý kabátoranžovými detaily a rukávy.

Pavel Berky tentokráte předvedl elegantní modely v tmavých odstínech, které doplnil rouškami. Velmi zajímavým doplňkem pak byly masivní a dlouhé náušnice a jiné šperky opět z dílny Jenny Jeshko, které outfity velmi pozvedly a modely jinak tlumených barev prozářily.

Petra Balvínová tvořící pod značkou TIQE se držela svého stylu a předvedla elegantní a ženskou ready-to-wear kolekci plnou krajek a pastelových barev. Nejvýraznější kousek přednesla hned první modelka, a to výrazný zelenožlutý kabát s viditelnými švy.

Velký aplaus si zaslouženě odnesl i Michael Kovacik, jež prezentoval minimalistické, leč efektní dlouhé večerní šaty splývavých asymetrických střihů ve světlých barvách a zajímavé švestkové.

Sobotní blok ukončila přehlídka Pietro Filipi by Designers a linie Silverline od Ivany MentlovéPánskou linii, která představovala business looky, navrhnul Miro Sabo. Na dámských kouscích se pak podílely Martha Bryxi, Margarida Machado, Lay Sedláková a Anna Tušková. Mladé návrhářky spolu s Ivanou Mentlovou se držely elegantních, ale zároveň sexy modelů. Převládaly kalhotové kostýmy, avšak nejzajímavějším kouskem byly květinové maxi šaty od designerského kvarteta a černý dlouhý overal z linie Silverline. Celá přehlídka byla hudebně doprovázena violoncellistkou Terezií Kovalou z dua Calm Season, která jen podtrhla elegancinoblesu obou kolekcí. Na celou kolekci se podívejte zde.

Fotografie: Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend / La Formela

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow