CHECK CZECH FASHION  |

Weekend in London / #ccftravels

15. 3. 2015 |

Weekend in London / #ccftravels

Do Londýna jsem se znovu vydala přesně rok a půl od mé první návštěvy a opět jsem si tohle multikulturní město zamilovala! A měla jsem to štěstí, že v té době se zrovna konal London Fashion Weekend – dozvuk #LFW!

Je všeobecně známé, že prodloužený víkend v Londýně (i když vychytáte super levné letenky!) není žádná low-cost záležitost, britská metropole je totiž jedna z nejdražších na světě. Ale tohle místo (včetně všech těch super kaváren, obchodů a parků) za to prostě stojí! Ušetřit můžete například při ubytování u Londýňanů, kteří vaší návštěvě přidají další rozměr! :) Když už se tedy do Londýna vydáte, jaká (asi) 4 místa rozhodně nesmíte vynechat? :)

1. Nákupy na Oxford Street

Na hlavní londýnské nákupní ulici Oxford Street naleznete všechny známé obchody, které u nás nemají (a nebo mají velmi malé) zastoupení. Topshop, River Island, & Other Stories, French Connection, Dorothy Perkins, New Look nebo Primark. Rozhodně doporučuji jít nakupovat co nejdříve ráno (obchody obvykle otevírají v 10:00), protože po obědě se ulice zaplní a vy se jen velice těžko budete s taškami vyhýbat davům. Navíc nejnovější slevy obchody doplňují vždy ráno, stejně tak i velikosti. Ráno v obchodech opravdu téměř nikdo není. Pokud raději nakupujete pod střechou velkého obchodní centra, zkuste Westfield, největší nákupní centrum v Evropě. Pokud hledáte něco více originálního, určitě navštivte Dover Street Market!

2. Holland Park

Jestli milujete městské parky tak jako já, rozhodně nesmíte vynechat Holland Park! Dokonce si troufnu tvrdit, že jej můžete nahradit za více známý Green ParkBuckingham Palace, který není zdaleka tak zajímavý. V Holland parku můžete potkat velké množství různých zvířat. Od veverek po pávy! Navíc je v něm skryta krásná japonská zahrada!

3.Trhy v Camden Town

Camden Town super-hipster-cool čtrť známá pro své skvělé trhy (tolik vynikajícího jídla na jednom místě jinde v Londýně nenajdete!), bary, hudební kluby a jako centrum různých alternativních stylů a subkultur. Má to atmosféru, kterou nesmíte vynechat. Já si ji při své první návštěvě nechala ujít a nakonec jsem toho hodně litovala. PS: vyzkoušejte v místních stáncích smlouvat, je to zážitek! ;) Možná ušetříte pár liber, za které si pak dáte kafe v Caffé Nero! Taky zde najdete outlet ALDO, který rozhodně stojí za nahlédnutí ;)

4. China Town

Další místo, které jsem poprvé nestihla, byla čtvrť s názvem China Town, která je plná asijských obchůdků a restaurací. Na víkendový oběd si určitě zajděte do TOKYO Diner, která z venku sice nepůsobí příliš vábně, ale jídlo je naprosto božské (mrkněte na fotkách)! Pozor, okolo 14:00 je zde absolutně narváno! Cestou tam to vezměte přes Carnaby Street se stylovými obchůdky, a cestou zpátky zase přes SOHO známé pro svá cool bistra a kavárny, takže se rovnou můžete na šálek zastavit :) Zkuste třeba Foxcroft & Ginger Cafe, TAP Coffee, Flatplanet, Nordic Bakery, notes nebo Flat White SOHO.

PS: Určitě si zajděte i do Tate Modern a obejděte si St. Paul´s Cathedral!

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow