CHECK CZECH FASHION  |

Adam Katz Sinding / #FashionTalk

12. 4. 2015 |

Adam Katz Sinding / #FashionTalk

Když dostanete šanci si (téměř z očí do očí) popovídat ve velmi malé skupince lidí s tak zajímavým a talentovaným člověkem, jakým je zakladatel Le 21ème Adam Katz Sinding, prostě ji nemůžete odmítnout! I kdyby byla apokalypsa!

+ Je super sympatický!
+ Je super milý!
+ Je to super fešák!

Fashion talk se konal v pondělí večer v krásném The Emblem Hotelu. A ve velmi malém okruhu lidí z oblasti módy. Potkala jsem se například s Pavlínou Louženskou, Kubou Ferancem, Emou Janáčkovou, Silvií Haupt Kozonovou, Martinou Matyášovou a dalšími. Adam dorazil o 5 minut dříve, zato polovina účastníků 15 minut meškala. Celou dobu jsem si pečlivě poznámky datlovala do mobilu, takže, seznamte se..

…tohle je Adam Katz Sinding!

– Naběhá 10k per day. (Aha. Proto vypadá tak dobře!)
– V Seattlu byl snob a nic neudělal zdarma.
– Bod zlomu nastal, když se přestěhoval do NYC. (Check NY Fashion?)
– 
První „full circle“, tedy návštěvu všech největších a nejdůležitějších týdnů módy, absolvoval v září 2012.
– Fotit ale začal už v roce 2007!
– První street-style job nafotil rovnou pro známý portál WWD. Zadarmo a jako jediný! Chytl totiž příležitost, publikovat každý den střípky z fashion weeků na speciální microsite za nic, za pačesy a to se vyplatilo!
– Když měl ale paradoxně úplně poprvé fotit street-style za peníze (ještě dávno před WWD), účtoval si 25 $ za fotku a cítil se trapně, když musel zastavovat spěchající lidi v zimě kvůli fotce. Celkově to pak za moc nestálo.

A jak vůbec fotit street-style? „Stačí se ukázat s foťákem a fotit! Vůbec nezáleží na tom, jestli jste pozvání na show nebo ne. Prostě se stačí jen ukázat!“

– Jaký je rozdíl mezi street-style fotografem a paparazzi fotografem? Prostý – nelezou si do záběru, nestíní si před objektivem.. Když chce mít ale Adam skvělý shot, musí být rychlejší než všichni ostatní!
– Fotit street-style je pro něj zajímavější než sledovat runway nebo prohlížet editorial. Je super cool vidět na ulici lidi v něčem, co nebylo na ulici nikdy k vidění!
– Pro street-style fotku můžete být kdokoliv a nikdo. Nezáleží, jestli jste celebrita nebo prodavačka ze zeleniny na rohu. Můžete být holka, kterou nic nezajímá, nebo jako Adam, který má svůj not give a sh*t about“ styl!
– Adam musí z lidí, které fotografuje, cítit, že jsou „důležitější než on“!
– Adam se nechce s lidmi, které fotí, kamarádit, ani se s nimi bavit. Když pracuje, potřebuje se soustředit, čekat na vhodný moment, aby nepropásl the shot!

Podívejte se na Adamovy fotografie z Prahy. První den nafotil 45 fotek a každá z nich je boží! Druhý pak pouze 25.

– Proč není k vidění víc fotografií z Prahy? Přehlídky v Praze začínaly až v 17:00, takže nebylo moc času, aby mohl Adam zachytit ty správné fotky v pohybu. Navíc byla hned tma. Fotí totiž pouze za denního světla a bez blesku.
– Nikdy nikam nejezdí s očekáváním.
– Kdo ho v Praze bavil nejvíc? Dominik s Lukášem a Ina-T! Líbily se mu detaily outfitů.
– Z přehlídek ho nejvíc bavila Daniela Pešková a Martina Špetlová (ta světle modrá kůže jako z roku 1996)!
– Brand, ve kterém by se oblékl od hlavy až k patě? COS!

Čím je pro něj Praha charakteristická? Přijde mu, že v ČR lidé více kupují kousky, které je vystihují.

– A nosí ACNE jeany!
– … které mu vydrží asi tak týden. Kvůli focení.
– Adam vlastně nosí hlavně to, v čem se mu řemeslo dělá nejlépe. Třeba VANSky. Žádné luxusní kousky. Obyčejné triko. A oblečení si moc nemění. Pere, ale nemění. :D
– Designéři vlastně také většinou nosí podobné oblečení/styl téměř každý den. Takovou uniformu. Protože jakmile zjistíš, kdo jsi, už jím zůstaneš!
– Ze značek Adama momentálně nejvíc baví COS, & Other Stories nebo Rick Owen.
– Z míst ho nejvíc inspiruje Kodaň. Přijde mu „opravdová“. Všichni jezdí na kole, pijí pivo (ale ne tak, jako v Praze), vše, co si obléknout musí jít v režii jejich lifestylu, musí to být funkční. Celiné meets Adidas! Praktické a technické. Nevýrazné a nevykřikující. Vše je maximálně funkční, žádné výstřelky.

Kdyby mohl fotit, koho by chtěl, byli by to designéři. Protože designéry nikdy nevidíte na ulici.

– Rád by fotil i Freju Air Erickson
– Nejvíc cool osobu ever potkal letos v NYC! A je to tahle! Miluje ale i tuhle, tuhle a tuhle.
– Taky používá jen jeden objektiv.
– Dokonce si jednou vzal i kurz focení. A byly to vyhozené peníze.
– Jo a nedokáže zůstat dlouho na stejném místě. Ahoj, Anet! ;)
– A je SINGLE! Nejen proto, že vždycky zmešká Valentýn (protože je přece NYFW)! A taky narozky jeho mamky.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow