CHECK CZECH FASHION  |

5 tipů, jak správně pečovat o koženou kabelku!

20. 5. 2015 |

5 tipů, jak správně pečovat o koženou kabelku!

Pořídili jste si svoji vysněnou designérskou kabelku? Checked! Dorazila vám v protiprachovém pytli? Checked! Je kožená? Checked! Pak pravděpodobně splňuje všechny předpoklady k tomu, že vydrží jako věno pro vaše vnoučata. Ovšem pouze v případě, že se o ni budete patřičně starat!

Před tím, než s kabelkou vyjdete poprvé ven, nesmíte podcenit následující kroky:

1) Očistěte ji čistým hadříkem!

Nejprve kabelku očistěte lehce navlhčeným hadříkem a poté ji důkladně osušte. Jedině tak zbavíte kabelku všech nečistot, které se na ni mohly dostat během transportu z bodu A do bodu „vaší šatní skříně“ dostat. Doporučuji používat micro utěrky, kterých bude mít vaše babička určitě pořádnou sbírku! ;)

2) Vyživte ji speciálním krémem!

Podobně jako bez hydratačního krému strádá a ztrácí pružnost vaše pokožka, bez potřebné péče chřadne i kožená kabelka.

Péči pro své kožené kabelky jsem sháněla už v Miláně při nákupu v butiku Furla, bohužel ale bez úspěchu. Pokračování v mém pátrání po výživě pokračovalo i v Coccinelle Římě, opět při příležitosti koupě nového přírůstku. Taktéž marně. Zachránil mě až Baťa v Praze!

Sortiment péče o kůži, který Baťa nabízí, je opravdu bohatý a samotná paní prodavačka mě (i když bohužel trošku lámavou češtinou :)) poradila opravdu dobře. Obávala jsem se, co tuk na hladkou useň Collonil (v podstatě krém nebo možná spíš vosk či vazelína) s kabelkou napáchá, a jak bude jeho použití vypadat na strukturované kůži nebo naopak na zcela hladké matné kůži. „Nezanechá fleky?“, „Nezmění kabelka na místech aplikace barvu?“, „Co se stane, když někde nanesu více produktu?“, byly otázky, které mi poletovaly v hlavě. Paní mě uklidnila a přímo na místě nanesla opravdu malé množství Collonil krému na moji Coccinelle. Stal se zázrak! Spokojeně jsem si tedy odnášela svůj svatý grál. / Tento krok se nevztahuje na lesklé patentové kožené kabelky.

3) Chraňte ji před deštěm a sněhem!

I když předcházející produkt slibuje, že kabelku ochrání proti vnějším vlivům počasí, bylo mi doporučeno, abych následně na kabelku použila i speciální ochranný sprej proti vodě a naimpregnovala ji. Tento krok můžete přeskočit, ale pokud je vodě odolný sprej stálicí vašeho botníku, uděláte jedině dobře, pokud jej použijete i na kabelku. Ačkoliv je nanášení spreje jednodušší, osobně upřednostňuji bezbarvý waterstop krém s roztírající houbičkou. / Tento krok se nevztahuje na lesklé patentové kožené kabelky.

4) Pečujte o ni, i když ji nenosíte!

Omrzela vás na chvíli vaše kabelka a vyměnili jste ji za jinou? Před tím, než ji uložíte zpět do protiprachového pytle a schováte na suché místo do šuplíku nebo do police, určitě nezapomeňte preventivně zopakovat krok číslo 1 a určitě i krok číslo 2.

5) Zachovejte její tvar!

Jakmile se výživa vstřebá, vycpěte kabelku bílým papírem, aby neztratila tvar. Dejte si ale pozor na noviny, inkoust by se mohl dostat do podšívky a kabelku ošklivě obarvit!

5 tipů, jak správně pečovat o koženou kabelku!

A to je v podstatě vše! Jednoduché, že? :)
Rutinu doporučuji opakovat 4x do roka!

kabelka Sophie Hulme / produkty péče Baťa

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow