CHECK CZECH FASHION  |

Léto se blíží! Braňte se!

28. 5. 2015 |

Letní dvojnásobná péče!

Léto je rozhodně mým oblíbeným ročním obdobím. Ať už ho trávím v tuzemsku nebo v zahraničí, snažím se využít jakékoliv možnosti být venku. Miluji čerstvý letní vzduch, posedávání na Náplavce i přesouvání pracovních schůzek na zahrádky restaurací. Ve chvílích volna i pracovním zápřahu ale nikdy nezapomínám na sluneční brýle, pitný režim a ochranu kůže… Nechte se inspirovat třemi základními pravidly v boji proti škodlivým slunečním paprskům a dehydrataci, podle kterých se v létě řídím já!

Letní dvojnásobná péče!

1. Pitný režim a hydratace

Základem péče o kůži i o zdraví jako takové je hydratace. Nerada přijímám nadbytečné kalorie, a tak v rámci pitného režimu upřednostňuji vodu, která je dokonce pomáhá spalovat. Na prvním místě mého letního jídelníčku se pak každoročně drží meloun. Obsahuje velké množství vody, skvěle osvěží a výborně chutná. A když je řeč o stravě, doporučuji sáhnout i po jejím doplňku – tabletkách beta karotenu, který v těle působí jako antioxidant, zvyšuje obranyschopnost organismu a v neposlední řadě napomáhá chránit pokožku před negativními vlivy slunečního záření.

Letní dvojnásobná péče!

2. Kosmetické přípravky s SPF

O tom, že není radno vycházet na slunce bez ochranného opalovacího krému, snad nemusím mluvit. Škodlivé sluneční paprsky dokáží nadělat pěknou paseku a řekla bych, že spálená kůže je jednou z těch lehčích variant. Kůži máme jen jednu a je potřeba ji zodpovědně chránit. V poslední době jsem měla možnost testovat hned několik značek opalovacích krémů a sluneční řada Daylong patří mezi mé oblíbené. Kromě přípravků na ochranu kůže s rozdílnými faktory disponuje i produkty, které pečují o kůži po opalování. Ty vyprahlou pokožku hydratují a dodají jí potřebnou pružnost.

Letní dvojnásobná péče!

3. Ochranné pomůcky

Ať už si pod tímto pojmem představíte cokoliv, pro mě jsou v létě stěžejními ochrannými pomůckami sluneční brýle a šátek. Na rozdíl od klobouku nebo kšiltovky, které sebou beru jen v případě, že se mi vyloženě hodí k outfitu, nezabere šátek příliš místa. Kromě toho je i lehký a v případě potřeby jej člověk může využít namísto deky při posezení v trávě.

scarf by Orsay / hat from French Open Roland Garros / sun & after sun care by Daylong / glasses from Nordic Day / plate from Ikea

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow