CHECK CZECH FASHION  |

Scotland diary / #ccftravels

11. 5. 2015 |

Scotland diary / #ccftravels

Výlet do Skotska jsme naplánovali na poslední chvíli. O to větší a příjemnější překvapení ale bylo, když nás na naší cestě potkalo výjimečně slunečné počasí. Je tady tradiční fotogalerie ze zahraničního výletu i pár doporučení, kam zamířit, pokud se také octnete v Edinburgu!

1. Edinburgh Castle

Jedním z hlavních symbolů města Edinburgh je zcela jistě Edinburg Castle. Poté, co si vystojíte dlouhou frontu u pokladen, na vás čeká důkladný pohled do historie Skotska, detailní pohled na související válečné konflikty i skotské korunovační klenoty.

2. The Elephant House

Díky kouzelným knihám o Harry Potterovi autorky J. K. Rowling se ve mně v dětství probudila láska k literatuře. Není tedy divu, že jsem musela navštívit kavárnu, ve které příběh o čarodějnickém učni vznikl. Autorka sedávala v zadní části poklidné kavárny s výhledem na Edinburgh Castle – nejčastěji u stolu pod oknem. Přesto, že vám kavárna pravděpodobně učaruje svou atmosférou, výrazný gastronomický zážitek nečekejte.

3. Mary King’s Close

Pokud chcete poznat pravou tvář Edinburghu, absolvujte prohlídku Mary King’s Close. Ta vás totiž doslova zavede pod povrch a poodhalí vám historii města ve středověku zmítaného morem a chudobou.

4. St. Giles‘ Cathedral Café

Kavárna v kostele? Čech se podiví, pro Brita je to samozřejmost. Ve Spojeném království je znovuzačlenění historických budov do života současné společnosti jednou z priorit památkové péče. My jsme narazili na kavárnu v St. Giles‘ Cathedral s výborným quichem a pestrým výběrem salátů. Doporučujeme!

5. Mussel and Steak Bar

Ve městě jsme strávili dva dny, a tak nemůžu podat podrobný přehled o místních restauracích. Rozhodně ale doporučuji navštívit Mussel and Steak Bar, který jsme navštívili hned dvakrát. Čeká na vás vynikající a čerstvý seafood.

6. West Highland Lochs and Castles

Výlet do dalších částí Skotska byl rozhodně skvělý tah! Z Edinburghu jsme vyrazili v 8:30 a vrátili se o deset hodin později. Viděli jsme nádhernou skotskou krajinu, pověstná jezera, zelené kopce, prolezli si dva hrady, ochutnali místní Whisky a naobědvali se ve staré rybářské vesničce. My jsme se na výlet vydali se společností Rabbie’s, která nabízí pestrý seznam destinací. Podobných společností je v Edinburghu několik.

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow