CHECK CZECH FASHION  |

Zvládnu to i bez zrcadla?

7. 5. 2015 |

Zvládnu to i bez zrcadla?

Jsem hrdou majitelkou zrcadlovky. Takové té, kterou nosí přes rameno každá zahraniční módní blogerka nebo street style fotograf. A dlouhou dobu pro mě neexistoval jiný fotoaparát. Pravda, ten můj základní Canon 1100 D mi už pomalu přestával stačit, a proto jsem se vždycky těšila na naše foto/polední pauzy s profi fotografem, který vlastní pevnou padesátku.

Když nás oslovil Olympus s možností otestovat tenhle krásný retrofoťák – Olympus OM-D E-M10 – okamžitě jsme nadšeně kývly. Je totiž malý, skladný, lehký a hlavně, přiznejme si to, vypadá sakra dobře. Konečně nějaký foťák, který se vejde do kabelky! Není to ale zrcadlovka… tak uvidíme.

Hned po prvním vyzkoušení foťáku bychom větu: „Není to ale zrcadlovka… tak uvidíme“, vzaly zpátky, protože tenhle malý fešák je prostě zázrak!

Olympus OM-D 10 má kromě dotykového displaye, díky kterému můžete jednoduše zaostřit poklepáním na obrazovku, také zabudovanou WiFi síť (pozor, neplést s WiFi sítí na internet), díky které za pomoci aplikace Olympus Image Share propojíte mobilní telefon přímo s foťákem. Pokud máte mobilní internet, můžete zvesela sdílet kvalitní fotografie přímo z fotoaparátu do světa sociálních sítí. Třešinkou na dortu je pak skutečnost, že prostřednictvím aplikace ve smartphonu můžete nad foťákem zcela převzít kontrolu. Naprosto perfektní vychytávka na focení na dálku :) Odpálení pomocí mobilu je prostě pecka.

Zvládnu to i bez zrcadla?

Ačkoliv se nejedná o zrcadlovku, moji základní Canoňáckou 1100 D by tenhle skrček strčil hravě do kapsy! (Do které by se mimochodem opravdu vešel, haha :D). 

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow