CHECK CZECH FASHION  |

15+ věcí, které si balím na výlet do metropole! / #travelessentials

18. 6. 2015 |

15+ věcí, které si balím na výlet do metropole! / #travelessentials

Konečně si plním svůj sen a vyrážím do New Yorku! Jupí! Dala jsem si na čas, chtěla jsem nejprve pořádně procestovat evropské metropole, našetřit dostatek financí, a pak na 20 dní odletět do Ameriky a… sbohem a šáteček. Byla jsem v Paříži, Římě, Miláně, Barceloně, Londýně, Benátkách, Neapoli, Berlíně, Budapešti a Amsterdamu. Za tu dobu jsem odladila k dokonalosti seznam toho, co budete na toulkách po cizím městě potřebovat! Aneb připravte si KPZku do betonové jungle!

15+ věcí, které si balím na výlet do metropole! / #travelessentials

1. Slunce útočí. Chraňte se!

Pohybovat se v létě v rozpáleném betonovém velkoměstě bez pořádné ochrany se můžete pouze na vlastní nebezpečí! Už při čtení této věty by vám tak měla blikat varovná kontrolka. Na sluníčku je sice krásně, ale ty následky… Obrňte se proto následujícími ochránci:

Klobouk nebo kšiltovka a velký šátek
Klobouk či kšiltovka vás ochrání před úpalem. Šátek je navíc skvělý pomocník i při nečekaném pikniku, chladném počasí (nebo projížďce na lodi), letním dešti a také si z něj můžete vyrobit i nákupní tašku!

Hydratační krém s SPF a PA, opalovací krém a brýle
A zase ta hydratace! Na léto jsem si oblíbila Dream Screen hydratační ultralehkou emulzi od Benefitu, která se pyšní SPF 45 (ochrana před UVB paprsky) a navíc PA+++ (ochrana před UVA paprsky). Kromě ochrany před škodlivými účinky slunce intenzivně hydratuje pleť. Na ni pak nanáším přímo make-up. V mé výbavě nesmí chybět ani opalovací krémy. Do New Yorku sebou beru Daylong ultra SPF 25 Spray, protože je ve spreji a skvěle se nanáší i během dne. V kabelce má své místo i Daylong ultra SPF 25 Stick. Tyčinku v praktickém cestovním balení používám na všechna citlivá nebo špatně dostupná místa – ušní lalůčky a rty.

Pitná voda ve stylové lahvi, termální voda ve spreji nebo face mist
Pití je základ
a ochrana přírody by také měla být. Nekupujte tedy zbytečně balenou vodu, ale natočte si s sebou vlastní! V kabelce nesmí chybět přenosná filtrační láhev Bobble (seženete třeba na ZOOTu!) a osvěžení obličeje v podobě termální vody ve spreji. Skvělá termální voda je od Avène. Podobně jako nový face mist od Bobbi Brown navíc fixuje make-up. Ráda mám i pleťovou vodu od LUSH – Eau Roma Water.

Brýle
Protože vypadají sakra dobře, ochrání vaše oči a ani nebude vadit, když na fotce omylem zavřete oči… :D ale o tom už v bodě 2! Já si s sebou balím Komono Renee Metal.

15+ věcí, které si balím na výlet do metropole! / #travelessentials

2. Jste na dovolené. Dokumentujte!

Musím se přiznat, že patřím mezi ty, kteří fotí všude a všechno. A někdy až moc. Takže se to snažím omezovat. Ale dovolená není ten případ, protože až budete vyprávět historku o tom, jak jste málem přepadli z lodi, určitě budete chtít všem ukázat z jaké! :D

Olympus PEN nebo OM-D
Určitě nesmíte zapomenout na pořádný fotoaparát. Kdo by se ale chtěl tahat s těžkou zrcadlovou nebo naopak nekvalitně fotícím kompaktem? Nikdo. Pokud hledáte skvělý foťák, který je lehký, úžasně vypadá a fotí lépe než základní zrcadlovka, sáhněte po Olympus PEN nebo OM-D a dokupte si k nim portrétový objektiv. Jsou to zlatíčka a z ruky je nedáte! Jsou totiž návykové! PS: Hodit se bude i náhradní SD karta a baterie do foťáku!

Selfie stick, telefon a power banka
Někdo je nenávidí a někdo miluje. Víte, nechci o #mujolympus v New Yorku přijít, a proto občas vytáhnu iPhone a cvaknu společnou fotku pomocí „selfie tyčky“. A nebo sebou přibalím malý kloubový stativ pro foťák. Ať tak či tak, vezměte raději obojí ;) A když už jsme u toho, noste v kabelce power banku pro případ, že by se váš telefon vybil.

Dekorativní kosmetika
Jak vypadat na dovolené na fotkách dobře? 
Máte několik možností! První dny, když bojujete s jet lagem nebo únavou, foťte se zásadně v brýlích! Další dny už by to mělo být lepší a vy si tak můžete dovolit brýle sundat. Ideální je na parné dny v metropoli kosmetika na krémové bázi a voděodolné či stěruodolné produkty. Proti lesku bojujte buď matujícími ubrousky nebo zkuste novinku od Benefitu the POREfessional: license to blot. Tyčinku s matujícím efektem, která ale zachová hydrataci pleti, používejte na nenalíčenou pleť nebo přes make-up přímo na lesklé partie obličeje.

15+ věcí, které si balím na výlet do metropole! / #travelessentials

3. Poznáváte nová místa. Co nejvíce choďte!

Pohodlí je při celodenním chození to nejdůležitější! Přibalte sebou pohodlné a dobře ozkoušené boty – ideálně sportovní. Já si beru roztomilé kytičkové Nike RosheRun. I tak ale v kabelce vždy najdu náplasti a gelové vložky. Chůze vás unaví, ale můžete ji brát jako náhradu své každodenní sportovní rutiny. Minule jsem ušla 17 km po lese a večer jsem padla do postele zbitá jak špalek! Důležité je i pohodlné a vzdušné oblečení.

15+ věcí, které si balím na výlet do metropole! / #travelessentials

4. Jste mimo domov. Vybavte se!

Naši betonovou KPZku zakončují důležité drobnosti na celodenní pobíhání po městě. Nezapomeňte na léky! Zejména ty, které musíte užívat denně, ale přibalte i další. Já sebou vždy beru léky na bolest, proti průjmu a zvracení, proti bolesti v krku a proti kašli. Následuje zavírací špendlík, gumičky a cestovní manikůra. Během dne určitě budete ochutnávat místní speciality, přibalte tedy antibakteriální gel a vlhčené ubrousky. Hodit se může i igelitový pytlík, skládací nůž a určitě i doklady! A prosím vás, nikdy nenechte doma balzám na rty!

15+ věcí, které si balím na výlet do metropole! / #travelessentials

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow