CHECK CZECH FASHION  |

4 tipy, jak správně pečovat o oblečení

22. 6. 2015 |

Už víme, jak pečovat o pleť, jak se starat o koženou kabelku nebo jak chránit pokožku během léta. A teď je čas si posvítit na to, jak správně pečovat o oblečení.

1. Čisté oblečení je základem šatníku

Hygiena a čistota je na prvním místě. Totéž platí i když mluvíme o našem šatníku, který by měl být vždy čistý a voňavý – bez výjimek. Ne vždy se nám to ale povede a občas, v tu nejméně vhodnou chvíli, nám na bílou košili nebo světlou sukni ukápne rybízová zmrzlina nebo rajčatové pyré z lasagní s boloňským ragů. Já jsem na nečekané skvrny odborníkem, takže následuje rychlý proces: rychle na toaletu, zaprat jakýmkoliv dostupným mýdlem a pořádně vydrhnout za použití nehtu. Doma pak skvrnu opět namočím pod tekoucí vlažnou vodou a ještě jednou pořádně zaperu. Dříve jsem k zaprání používala žlučové mýdlo nebo mýdlo s Jelenem, nyní je mým společníkem Vanish Gold Oxi Action – prášek na odstranění skvrn ještě před praním, který sofistikovanější formou aplikuje moji nehtovou metodu :D, a jeho tekutá verze určená pro praní v pračce.

Praní krajkového spodního prádla může být pro většinu z nás opravdový oříšek. Přitom je to velice jednoduché: pokud si nechcete zničit krajku, před praním vložte krajkové prádlo do síťovaného váčku na praní. Ten zabrání zatržení krajky, ale prací prostředky skvěle proniknou k látce. (Váček na fotografii slouží k cestování s krajkovým prádlem a je to také skvělý pomocník!)

4 tipy, jak správně pečovat o oblečení!

2. Lze se obejít bez žehličky?

No jasně, některé kousky stačí nechat volně uschnout na ramínku a máte vyhráno! Obvykle tak nechávám schnout oblečení na doma, sportovní oděvy, trička, svetry, spodní prádlo, utěrky nebo povlečení a ručníky. Občas není nutné žehlit ani halenky, sukně a šaty. Někdy se ale bez žehlení neobejdete, takže se vyplatí mít nějakou malou skladnou žehličku po ruce. Potřebovat ji budete zejména v případě lněných a hedvábných materiálů. Dobré je žehlit i košile. Doporučila bych vám nekupovat mačkavé materiály, zejména ty ze syntetických vláken, ale mě samotné se již několikrát stalo, že z nemačkavého materiálu se rázem po dni nošení stal mačkavý :(

4 tipy, jak správně pečovat o oblečení!

3. Pomocníci všedního dne!

Jak já jim přezdívám „malí, ale potřební“. Do této kategorie rozhodně patří malé šitíčko, protože je přece zbytečné vyhodit oblečení kvůli malé dírce. Skvěle se hodí i na na zaháknutí vytažených oček odstřihnutí vykukujících nití. Dalším pomocníkem je váleček na odchlupení (který jsem zapomněla dát na fotku, a to mám takový krásný růžový s bílýma puntíkama!) a antistatický sprej, aby se sukně nelepila na silonky!

4 tipy, jak správně pečovat o oblečení!

4. S vůní nejdál dojdeš.

A proto je v mém prádelníku vždy otevřené tuhé voňavé mýdlo nebo vosky od Yankee Candle, které prádlo a oblečení nádherně provoní!

4 tipy, jak správně pečovat o oblečení!

SDÍLEJTE
 


SLEDUJTE NÁS NA BLOGLOVIN' a SPOTIFY
Follow